Wpis z mikrobloga

Mirki co robić, stoję w szczerym polu, płyn chłodniczy wycieka, silnik się grzeje na 3/4 wskaźnika jak jadę, do mechanika 5km, jechać do niego na raty z postojami żeby nie przegrzać czy nie ryzykować i od razu po lawetę? Wziąłbym od razu ale krucho mam z kasą xD i jak jest możliwość to wolałbym zaoszczędzić.

#samochody #mechanikasamochodowa
  • 14
  • Odpowiedz
@trzaichlac69: Grzanie na maksa nic mu nie da, bo jak płyn wycieka to pewnie w nagrzewnicy już go nie ma.

Zadzwoń po kogoś niech przywiezie Ci 5 litrów wody destylowanej albo płynu, dolej na maksa i się dotelepiesz powolutku.
  • Odpowiedz
@Virsky: Jak chodziłem do szkoły i jeździliśmy autem z ziomkiem to tez się #!$%@? i wyciekł płyn, powoli z postojami i dolewaniem wody dojechaliśmy 30km, tez tak zrob i dasz rade.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Virsky: miałem podobna sytuację - zerwało się koło pasowe wału silnika, przez co pompa płynu w układzie chłodzenia nie miała obiegu. Do mechanika było 3-4km, jechałem i jak zbliżało się do czerwonego to gasiłem - jakieś 2 razy wyszło na tej trasie(przez miasto). U Ciebie może jest lepiej, bo jakiś obieg masz dopóki nie ucieknie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Virsky: Ja bym poczekał z godzinę niech ostygnie ile się da i jechał pomału. Najwyżej w połowie zrobisz przerwę. Wróciłem kiedyś Oplem Vectrą C bez płynu i #!$%@? mu było, tyle, że było na dworze z 5 stopni a nie 35 jak dzisiaj.

Ewentualnie nie masz jakiegoś znajomego żeby Cię na linkę ściągnął te 5 km?

że laweta w OC kosztuje 20 zł rocznie.


@dziczyznaa: Tak, chyba tylko w przypadku
  • Odpowiedz
@Virsky: jak wszystko #!$%@?, to trochę słabo - jak wlejesz zimną wodę do rozgrzanego silnika, to może się to skończyć nieprzyjemnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rzeznia22:

Ewentualnie nie masz jakiegoś znajomego żeby Cię na linkę ściągnął te 5 km?


Rzecz w tym że jestem 200km od najbliższego miasta w którym mam jakiegoś znajomego xD

Ale dobra, wziąłem i dojechałem, z przerwami się udało bez wybuchu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz