Wpis z mikrobloga

@klamkaodokna: nikt nie chce płacić, jak nie musi ( ͡~ ͜ʖ ͡°) po to jest kodeks pracy, bo domyślnie pracodawca jest w tym układzie tym silniejszym i żeby takiej januszerki nie odstawiał
  • Odpowiedz
@A_R_P: Zależy na co. Czasami zdarza się, że ktoś idzie na dłuższe chorobowe. Jako pracodawca i tak płacisz 33 lub 14 dni. Ale miałem w pracy typa który ciągnął l4 pół roku. A to sobie wziął na bolące plecy, a to na kark, później depresja itp, a że to była praca za granicą, to na te pół roku przyjechał sobie do polski, a pensję dostawał w euro :) Nie znamy
  • Odpowiedz
dochować okresu wypowiedzenia - jeb to, bierz L4 i miej w dupie janusza!


@rzep: moja różowa(analityk) teraz ma taką sytuację, zmienił się jej menago (wcześniej ogarnięty typ dużo robił roboty sam, teraz laska która chce być menadżerką( ͡° ͜ʖ ͡°))
Nowa menadżerka po 2 mies nie przejęła obowiązków poprzednika - wszystkie raporty dalej robi moja różowa (różowa ma charakter mrowki - będzie ogarniać i dźwigać aż
  • Odpowiedz
@Smog_Warszawski: Nie wiem co twój komentarz ma tu wnieść. Oczywiście, że zdarzają się źle zorganizowane firmy.

Po prostu zwracam uwagę na hipokryzję naszych wykopków, gdzie pracodawca musi zawsze iść na rękę pracownikowi, bo inaczej to Janusz, a jednocześnie wykopki w pełni pochwalają oszukiwanie by wymigać się od obowiązków związanych z umowami, które sami podpisali.
  • Odpowiedz
@A_R_P: Aaaa, czyli że klient ma płacić więcej, ponieważ trzeba dać pienionszki osobom które nie pracowały przy wytworzeniu towaru/usługi? Rozumiem, że klient jest zmuszony kupić towar, bo nie mamy wolnego rynku i nie może się zdecydować na inny towar (gdzie w cenę nie jest wliczane losowe wydawanie pieniędzy niepracującym)?
  • Odpowiedz
To jedynie jeden miesiąc. I tak, ludzie chorują - tego nie zmienisz ustawą


@johny-kalesonny: Dla wielkiej korpo to nie jest problem. Dla małej firmy pensja pracownika, którego nie ma i trzeba zatrudnić zastępstwo to często znacząca część zarobków właściciela. Dlatego właśnie małe firmy boją się zatrudniać na UOP.
  • Odpowiedz
Dla małej firmy pensja pracownika, którego nie ma i trzeba zatrudnić zastępstwo to często znacząca część zarobków właściciela


@rzep: A skąd to wiadomo? Strzelam, że mała firma to raczej nie szaleje z pensjami i nie będzie zatrudniać specjalistów.
  • Odpowiedz