Wpis z mikrobloga

nie może iść na marne


@Konigstiger44: pojdzie bo ukraina nie wygra tego. na pewno donbasu, krymu juz nigdy nie odzyskaja. ale wazne ze takie chlopaki dostana medale za mestwo, ktore bedzie im tak potrzebne jak grzebien w tej trumnie. wazne ze zelenski i cala banda tych sprzedawczykow bedzie mogla sie kreowac na bohaterow i obroncow ukrainy. jestem w 100% pewny ze rodzice tych poleglych chlopakow 100razy bardziej woleliby oddac nawet cale
@Konigstiger44: śmierć ludzi zawsze jest na marne. Chyba, że uważasz, że jak Ukraina zachowa niepodległość żeby oligarchia/politycy mogli robić pitos to znaczy, że nie poszło na marne. Walczyć za cudze interesy = zawsze głupota, sorry.
lepiej żeby żył w ruskimmirze i w każdej chwili mógł zostać zabrany do kolonii karnej za nieprawidłowe poglądy.


@Klaczek1234: nie, 100x lepiej dostac kulke w wieku 24lat. wiem, rosja zła itd, ale wolalbym zyc tam niz nie zyc w ogole
@Klaczek1234 wiem, rosja zła itd, ale wolalbym zyc tam niz nie zyc w ogole. co temu gosciowi przyszlo z tej walki? on ma to w dupie juz bo nie zyje, ale co jego rodzina przezywa to jest jedna wielka tragedia. a oligarchowie ukrainscy beda sobie robili biznesy i smiali sie za plecami ze jakies balwany chca ich chronic i za nich walczyc
nie swojej niepodległości


@Konigstiger44: i co im przyjdzie z tej swojej niepodleglosci? powiedz, jakie to ma dla ciebie znaczenie? dla mnie zadne - w ogole idea "narodu" "granic" i "umierania za ojczyzne" to jest dla mnie jeden wielki smiech na sali
@pieknamarion: oczywiście że ma gdy istnieją w twoim regionie państwa które wyznają wartości jak imperializm i dążą do rewizji granic. Duże znaczenie ma dla mnie czy mieszkam w demokratycznym europejskim państwie niż być niewolnikiem w autorytarnym państwie turańskiego kręgu cywilizacyjnego. Ale zaznaczam że te umieranie ma być ostatecznością a samo pańśtwo musi mieć narzędzia odstraszania by nikt go nie miał zamiaru atakować a niestety ostanie 25 lat to było naiwne myślenie