Wpis z mikrobloga

@ye88: oto czym stała się religia w oczach młodych - nieśmiesznym żartem. Aż przepełnia mnie duma, że mogłem dołożyć do tego cegiełkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ye88: W początkowej fazie reformy edukacji kilkukrotnie słyszałem stwierdzenia padające z ust obecnych władyk, że spotykali się z postawami braku miłości i poszanowania tradycyjnych wartości wśród młodzieży oraz, że celem nowych programów nauczania będzie zmiana w wychowaniu nowego pokolenia, żeby to zmienić.

Pytanko do podwieków, które miały okazję otrzeć się o polski system edukacji w przeciągu ostatnich siedmiu lat: jak im to idzie?
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: ostro w prawo na pewno nie skręca, ale obawiam się, że polecą za mocno w lewo... chociaż akurat młody człowiek z natury jest lewicowy, więc może się wyrówna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Alky: nie idzie. Większość ludzi w miastach wypisuje się z religii. U mnie w gimnazjum i technikum klasa nie miała jej w ogóle w planie, bo nikt na nią nie chodziłXD
  • Odpowiedz
@Alky: wychowanie w szkole, śmiechu warte, technikum kończyłem 4 lata temu, religie pamiętam aż za dobrze, raz nam gość sprawdzian zrobił, większość klasy mu oddała kartki z jakimiś bzdurami typu opis bitwy z 2wś albo jakieś streszczenia pana Tadeusza, rodzice nie chcieli mnie wypisać póki 18 nie skończyłem i skończyło się to dla mnie 2 z zachowania bo wszedłem z tym katolem w pyskówkę kiedy obrażał LGBT/niewierzących i innych wrogów kościoła.
  • Odpowiedz
@ye88: A mi tam na religii zawsze się podobało i raczej będzie podobać, nie każdy ksiądz to #!$%@?. Ja jestem nawróconym ateistą i serio sobie chwale polski kościół i jego poczynania, nie na 100% ale i tak mogło być gorzej. Może kwestia tego że trafilem na spoko księdza. Tyle tylko że współczesny kościół #!$%@? się w poprawność polityczną, media i staje się partyjny. Widać że w sumie negatywne podejście do wiary
  • Odpowiedz
Etam. Żadna wina systemu edukacji czy religii. Cenzopapa czy 2137 weszły do mainstreamu internetu. Wątpię, żeby ktoś z nich chciał tym obrazić papieża albo uczucia innych. Wygłupy i zabawa. Młodość :)
  • Odpowiedz
@Gialliard: No ale Ty zdajesz sobie sprawe że Polska przyjęła chrzescijaństwo tylko dlatego żeby zachód nas nie najeżdżał? W momencie chrztu Polski 96 procent ludzi wyznawało Religie Słowian… A druga rzecz ze Kościół zawsze działał na szkode Polski. Przykład Targowicy. Doprowadził do rozbioru naszego kraju. Powinniśmy te sekte wyplenić.
  • Odpowiedz
@Gialliard czyli jak ludzie nie będą do kościółka chodzić to na pewno nie będą chcieli kraju bronić? Xd
No i musiał wjechać zgniły zachód który od zawsze jest ma skraju upadku i tylko polska Chrystus narodów jakoś to w trzyma plus syndrom oblężonej twierdzy na pełnej
  • Odpowiedz
Może jestem #!$%@?, ale mi to wygląda totalnie na hołd w stronę JP2? Chociaż zaśpiewaliby ze zmienionym tekstem, albo wersję elektro.
  • Odpowiedz