Wpis z mikrobloga

Miedź - już czas polowania na byki?
Trading składa się przede wszystkim z cierpliwego czekania, by w końcu zapolować na coś tłustego. Wydaje się, że moment polowania klaruje się właśnie na miedzi. Sytuacja na tym rynku od prawie 1,5 roku to konsolidacja pomiędzy 4.00 a 5.00 $ za funt.
Patrząc w szerokiej perspektywie to najdłuższy trend horyzontalny w formacji szczytowej od ponad 20 lat. Najważniejsze historycznie szczyty nigdy nie formowały się tak długo, a jak wiadomo im dłuższa konsolidacja, tym mocniejszy potencjał wybicia. Na interwale miesięcznym cały układ tworzy gigantyczny podwójny szczyt. Ta historia bardzo mi przypomina układ z DAXa sprzede dnia wojny, od którego w zasadzie zacząłem publikacje DAXowych wpisów na wypoku.
Jeśli teraz rynek też miałby się wybić dołem, to teoretyczny zasięg ruchu celuje w przedział pomiędzy 3,09$ a 2,93$ (niektóre serwisy publikują cenę w centach za funt, czyli od 309 do 293 centy/funt). Przełamanie poziomu 4,00$ można traktować jako punkt sygnalny.
Zasięg jest znaczący, więc transakcję można planować na co najmniej kilkanaście tygodni. Żeby nie „urwało łapek”, to pozycja może być niewielka, bo nawet bez lewara złapanie 25% spadku robi dobrą robotę na portfelu. Stopy powinny być nie niżej niż maksimum piątkowej sesji, choć rozsądniej byłoby nawet szerzej.
Recesyjne story też pasuje do spadkowego scenariusza od strony fundamentalnej.
#gielda #inwestycje #smiesznekreski #kghm
DJ007 - Miedź - już czas polowania na byki?
Trading składa się przede wszystkim z ci...

źródło: comment_1655584534rxVOcFf3gMFCtNp1vGP65K.jpg

Pobierz
  • 9
czyli kghm poleci jeszcze niżej niż obecnie


@wiktorek_pl: Zawsze dodaję do tego warunek: jeśli. Więc tak, jeśli taki scenariusz miałby się zrealizować, to KGHM powinno spaść znacznie niżej.
O KGHM pisałem szerzej 7 maja: https://www.wykop.pl/wpis/65393491/banki-kghm-ksiazkowy-obraz-bessy-29-stycznia-wrzuc/
Nawet zasięg odbicia się dobrze wpisał w zarys techniczny: https://www.wykop.pl/wpis/65393491/banki-kghm-ksiazkowy-obraz-bessy-29-stycznia-wrzuc/#comment-231805597
@DJ007: przyklasnę, raz na wozie raz pod wozem, ładnie to opisałeś :) życzę dużo sukcesów,

aktywa raz tanie potem drogie i znów tanie, i tak w kółko :) jak rośnie to spada i tak było i jest i będzie
@DJ007 zgodnie z moim wierzeniem, że rynek znacznie częściej niż nie porusza się od "inbalance" (ciężko znaleźć dobre słowo po polsku) do "inbalance", chyba, że po drodze utworzy się nowa strefa w której jedna strona jest silniejsza to takie luki wolumenowe lubią być szybko zapełniane, jak i same kwadraciki, które działają jak magnes

Najważniejszy jest początek ruchu, później wszyscy momentum traderzy i cały uwięziony kapitał z przeciwnymi zleceniami tworzą efekt kuli śnieżnej
@DJ007: wydaje mi się, że możesz mieć rację - mogłem nieświadomie zdefiniować czym jest AT xd

lecz nadal niektórzy twierdzą, że rynek to tylko porusza się na podstawie newsów czy też codziennie wycenia znaną rzeczywistość - tak jakby każdy na świecie był jak ten Zaorski co tylko na podstawie własnego wierzenia zawiera transakcje, a technicy to ułamek rynku ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak jakby proptraderzy czy market
mogłem nieświadomie zdefiniować czym jest AT xd


@bruhhhhhhhh: Oczywista oczywistość, identyfikujesz trend lub jego wycinek, wchodzisz i liczysz, że resztę załatwi momentum nie wycinając po drodze SL.