Wpis z mikrobloga

Mirki chcialbym wynająć mieszkanie dla siebie i znalazłem jedno bardzo fajne na które się zdecydowałem. Problem w tym, że właściciel mówi, że wspólnota nie pozwala na auta innych ludzi niż właściciele mieszkań. Mogą wgl. Coś takiego zakazać? I można to ewentualnie obejść?
#mieszkanie #wynajem #prawo
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Karling: A jak sprawdzają czy auto jest właściciela czy nie? Jak po rejestracji to niech właściciel zgłosi Twoje blachy do zarządcy wspólnoty jako swoje auto i po problemie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Karling: powiem Ci jak to wygląda w praktyce. Nawet jeśli wspólnota wyznaczyła sobie strefę i masz przypisane miejsca postojowe, to policja i tak nie będzie sprawdzać po blachach czyj samochód stoi. Nikt też nie może założyć Ci blokady albo odholowac, jeśli nie będziesz parkował blokując ruch.
@Dziki_czoug: Ty mówisz chyba o sytuacji, w której miasto ustaliło sobie jakieś strefy ograniczonego parkowania(b-39) i wtedy jak nie masz identyfikatora, to stanie się tak, jak piszesz. Ja mówię o sytuacji, w której nie ma takich stref, a wspólnota wydzieliła sobie strefę zamieszkania (d-40) i ktoś obcy stawia samochód na wyznaczonym miejscu parkingowym. Uchwały wspólnoty zakazujące parkowania są nielegalne i można to skarżyć. Totalną bzdurą jest blokownie samochodu, który prawidłowo stoi,
@wutermelon: nie, mówię o mojej byłej spółdzielni która w strefie zamieszkania (d40)pod blokiem wymaga identyfikatora ( przypisanego do konkretnego samochodu konkretnego lokatora).

A teraz powiem jak to wygląda w praktyce: po telefonie na straż (które wielokrotnie sam wykonywałem xd) leci od razu blokada i mandacik, możesz się skarżyć, możesz odwoływać - ale kilka godzin z życiorysu masz wyjęte.
Już pomijam osiedlowych partyzantów z gwoździami w rękach, bo i takich tam miałem.