Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 437/150
Antonio Puig Quorum Silver (2005)

Testując Quorum Silver pomyślałem sobie, że to w sumie nic ciekawego, taki najzwyklejszy, generyczny świeżak na lato. Później zobaczyłem cene 41 zł za 100 m i powiem szczerze, że kopara mi opadła.

Quorum Silver pachnie tak po prostu zwyczajnie dobrze. Nie ma sensu się zastanawiać jakie nuty tutaj czuć bo i tak nasze nosy w większości przypadków nic nie rozróżnią. Co ciekawe, dla mnie jest to zapach drzewny. Od samego początku czuć bliżej nieokreślone akordy drzewne, do tego przyprawy, jak podaje fragrantica imbir, pieprz, cynamon czy kardamon, oraz owoce cytrusowe w postaci bergamotki i mandarynki. Mimo obecności lawendy nie ma tu żadnego fougerowego vibu. Ku mojemu zaskoczeniu jest natomiast nawiązanie do klasycznego Quorum, którego Silver jest flankerem. Bo mimo, że wszędzie się mówi o tym, że to świeżak na lato to jednak ta świeżość bazuje na aromatach drzewnych z czego oryginalne Quorum słynie. Nie ma tu natomiast syndromu dziada, nie ma też lasu samego w sobie, który w Quorum był i który niejedno swoją mocą przytłaczał.

Zapach typowo letni, nie zgadzam się absolutnie z tym, że to perfumy dla bardziej dojrzałych panów. Zwykłe perfumy dla każdego na cieplejsze dni.

Parametry też są niezłe. Nie jest to żadna woda z kranu o czym zdarzało mi się czytać w recenzjach. Mam mały dekancik dzięki uprzejmości @goleiro i nawet bez oversprayingu czułem je od siebie całkiem dobrze. Trwałość 6-7 godzin czyli jak na perfumy letnie i to jeszcze w tak śmiesznej cenie – jest lepiej niż dobrze.

Nie są to żadne himalaje perfumiarstwa, nie są to perfumy tak genialne jak będące w podobnym klimacie Kenzo Homme Boisee, ale będące już jednak o kilka klas lepsze niż taki Hugo Boss Elements Aqua, który klimatycznie pochodzi z tej samej rodziny. Więc jeśli ktoś szuka czegoś budżetowego czego nie będzie mu żal wylewać na siebie, albo co będzie używał na siłke, lekcje tańca czy cokolwiek innego to polecam

zapach: 7,0/10
trwałość: 7,0/10
projekcja: 6,0/10
cena: 100 ml za 41 zł
dr_love - #perfumy #150perfum 437/150
Antonio Puig Quorum Silver (2005)

Testując ...

źródło: comment_1655535783fGxeRhxwLSGGworN0zph6u.jpg

Pobierz
  • 6