Wpis z mikrobloga

Po długiej długiej przerwie, czas na aktualizację, co tam słychać u naszego połowicznego rudzielca.

Otóż powiem wam, Felicja zaczęła w tym roku sprawiać "problemy".
Zaczęła więcej sikać, przez co nieprzyjemny zapach z kuwety stał się szybciej odczuwalny. Próbowałam różnych żwirków, obecnie stanęło na silikatowym; producent deklaruje, że opakowanie starczy na miesiąc- Felicja już po 1,5 tygodnia odmawia załatwiania się do tego żwirku (i ma rację- jest już wtedy cały żółty).
Ostatnio też schudła, a do tego ZWIĘKSZYŁ się jej apetyt. Bez problemów zjadłaby 400 g puszkę karmy (obecna ma 75% mięsa) i jeszcze by chciała.
Weterynarz pierwsze co zasugerowała, to nadczynność tarczycy, ewentualnie cukrzyca. No i przy chorych nerkach koty też więcej sikają (aczkolwiek wtedy raczej nie mają apetytu).
Badania jednak nic nie wykazały, ba, wydaje mi się, że są nawet lepsze niż rok temu.
W związku z tym, jedyne co p. weterynarz powiedziała, to że prawdopodobnie ma tak na starość, ewentualnie to taki koci Alzheimer- domaga się jedzenia, bo zapomniała, że jadła.

Jeśli jednak macie jakiś pomysł, co może jej dolegać, spotkaliście się z podobnymi objawami u kota, dajcie znać, co mogę jeszcze przebadać.


242,6-150 zł=92,60

#felicjazdrowieje #kot
ostrzyjnoz - Po długiej długiej przerwie, czas na aktualizację, co tam słychać u nasz...

źródło: comment_1655479435DLfuxK5Y4r8FoFNjp16lHD.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@ostrzyjnoz: U mojej kotki objawy były podobne objawy - bardzo dużo sikała, apetyt duży ( pomimo tego, że z grubego kota zmieniła się w chudego) - w badaniach wyszła cukrzyca. Wydaje mi się, że warto je powtórzyć za jakiś czas. Moja kotka ma bardzo duże wąchania cukru - ale czasem też są w normie.
  • Odpowiedz
@ostrzyjnoz: obnizone t4 moze swiadczyc o tzw euthyroid sick syndrome. Czyli o tym, ze cos tam sie dzieje w kocie, co ma wplyw na tarczycę, a moze to byc wszystko. U kotow niedoczynnosc tarczycy jest jak jednorozec ;)
Mojemj pacjentowi zrobilabym jeszcze badanie usg jamy brzusznej. Echo serca w tym wieku tez nie zawadzi. Choroba serca moglaby tłumaczyć ubytek wagi

@pkrr
  • Odpowiedz