Wpis z mikrobloga

Nadpłata kredytu, skrócenie okresu kredytowania o 46 miesięcy czy zbicie raty o 500zł? Aktualnie pozostało 13 lat kredytowania, przy poprzedniej nadpłacie skróciłem o 15 lat. #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie

Nadpłata kredytu, co lepsze?

  • zbicie raty 48.5% (50)
  • skrócenie okresu kredytowania 51.5% (53)

Oddanych głosów: 103

  • 18
  • Odpowiedz
@Zwierzak24: pół roku to wcale nie tak dużo jak się człowiekowi wydaje. 6 miesięcy, np. trafisz do szpitala, pracę stracisz, pół oszczędności poleci na opiekę medyczną i gotowy sznurek.
ale gdyby każdy tak patrzył, to nikt by nie był dłużnikiem.
Myślę, że masz łeb na karku i sobie poradzisz. Ja bym wolał spłacać jak najszybciej, ale do 2022 'eksperci' mówili, że im dłuższy kredyt tym taniej. Ale nikt nie bierze pod
  • Odpowiedz
@milvanb: Generalnie jak zaciągałem kredyt trzy lata temu to starałem się podchodzić do tego z głową i dostosować go do zarobków jakie miałem w tamtym okresie czasu, więc teraz może i z niepokojem patrzę na rosnące oprocentowanie ale też nie przewalałem całego hajsu który mi wpadał na konto przez te półtorej roku gdy stopa procentowa była bliska zeru.
  • Odpowiedz
@milvanb: Dzięki za miłe słowo. Patrzę po wpisach w KW dla mojego bloku i niektórym wyobraźni i rozsądku ewidentnie zabrakło, kredyty na mieszkania 53-60m2 na wysokość 600 czy 800k a cena za metr nie przekraczała wtedy 9k. Powtórka z frankowiczów in progress
  • Odpowiedz
@Zwierzak24: U mnie w ING z automatu jest zmniejszenie raty, a zmiana okresu to aneks. Jeśli aneks i chcesz płacić więcej to badają zdolność, a jeśli tyle samo to można od razu podpisać.
  • Odpowiedz
Patrzę po wpisach w KW dla mojego bloku i niektórym wyobraźni i rozsądku ewidentnie zabrakło, kredyty na mieszkania 53-60m2 na wysokość 600 czy 800k a cena za metr nie przekraczała wtedy 9k. Powtórka z frankowiczów in progress


@Zwierzak24: Nie wiem czy wszystkie banki, ale taki Santander w kw wpisuje kwotę kredytu + odsetki wyznaczone w dniu wzięcia kredytu.
  • Odpowiedz
@Zwierzak24: zbicie raty + nadpłacanie co miesiąc zbitej różnicy z opcją dalszego zbijania
Sumarycznie mniej zaoszczędzisz na kredycie ale masz zabezpieczenie jeżeli w danym miesiącu będziesz potrzebować hajsu
  • Odpowiedz