Wpis z mikrobloga

Ta książka Factfulness coraz lepsza jest jak się ją dalej czyta. Na początku odniosłam wrażenie, że jest tendencyjna i że autor jest naiwnym optymistą. Jeszcze wczoraj oceniałam ją na 3/10, ale dzisiaj jak więcej przeczytałam, to zmieniłam zdanie, okazuje się, że jest racjonalny. Moja ocena wzrosła do 7/10, a jestem dopiero w 1/3 książki ( ͡° ͜ʖ ͡°) nadal mam kilka wątpliwości, ale może pozostałe 2/3 je rozwieją. Zobaczymy, ocenię całościowo, gdy skończę czytać. Na razie poczułam potrzebę wyrzucić z siebie to, co właśnie napisałam.
#czytajzwykopem #oswiadczenie
  • 14
@Sandrinia: W gruncie rzeczy, jesli ksiazka jest dobrze oceniona przez reprezentatywna liczbe osob, to raczej nie jest zla () Nie liczac coachingowego syfu i ksiazek targetowanych pod prawicowe ugrupowania ( ͡º ͜ʖ͡º)
@niemaszkonta: wow, śmiesznie że do tej samej strony mieliśmy podobne odczucia xd no powiem szczerze że chęć przeczytania jej jednak do końca wynikła w dużym stopniu z cebulactwa, bo przecież poszły na to pieniądze xD ale serio, później jest coraz lepsza, jak na razie dzisiaj przeczytałam 100 stron, a zaraz będę czytać dalej. Szybko się ją czyta też z tego powodu, że jest dużo wykresów, są czytelne i autor nie sprawia
@Sandrinia: Miałem kiedyś kolegę świadka ( ͡º ͜ʖ͡º) Waliliśmy temat ostro, ale jak przyszło się stuknąć piwkiem albo kieliszkiem to zawsze się wyzywalismy. Kiedyś pożyczył mi jakąś książkę dotyczącą tego zgrupowania, to musiałbym być nieźle odklejony żeby do nich dołączyć. Pamiętam jeden z zabawnych fragmentow, że liczba miejsc w tym ich "raju" jest ograniczona do(nie pamiętam już niestety zbyt dobrze) ponad tysiąca jakoś. Miejsca pewnie są
@Abstrakt: ależ obchodzi mnie to, kiedyś robiłam o tym wpis na moim tagu #nowomowajehowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.wykop.pl/wpis/56109729/witam-was-po-tygodniu-przerwy-na-nowomowajehowych-/
Jest też więcej wpisów, więc jak Cię to interesuje, to przejrzyj sobie tag. Na razie mam przerwę od pisania na nim, ale wrócę. Chcę na razie ogarnąć zdrowie i kilka innych ważniejszych rzeczy, więc od dłuższego czasu po prostu sobie shitpostuję na wykopie dla wyluzowania.
@Sandrinia: No proszę. Widze, że jesteś po przejściach ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pozostaje mieć nadzieję, że z czasem to zdechnie, podobnie jak inne "religijne" zgrupowania, które czerpią zyski z nieszczęśliwych ludzi, a często sami to nieszczęście szerząc. Milego dnia i dzięki za lekturki na później ()
@Sandrinia: Trochę to smutne i ironiczne, że dopiero strach o życie lub zdrowie bliskiej osoby sprawia, że ludzie zaczynają zachowywać się tak jak powinni cały czas. Ironiczne dlatego, bo potrafią wytłumaczyć sobie wszystkie świństwa, których dopuścili się wobec niej, płytkim i samolubnym "to dla jej dobra". Że przecież to troska i jakieś głębsze od drugiej osoby zrozumienie jej życia, a nie, jak np. być może w twoim przypadku, chęć przynależności do