Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
"Gdy uświadomisz sobie, że zostałeś rzucony w bezkres kosmosu zupełnie sam i jesteś zdany sam na siebie, to możesz albo dostać pi**dolca i paniki, albo sam stać się bogiem i kreować świat według własnego widzimisię.

Ta druga opcja jest dla zarządu, a nie dla Areczka, dlatego popularniejsze jest wierzenie, że ktoś sprawuje nad nami jakąś pieczę.

Religia miała sprawić, żeby ludzie nie zaczęli panikować z powodu dania im miliardów możliwości, żadnej instrukcji i nikogo do pomocy.

A jak jest naprawdę? Nikt nie wie. Jeżeli faktycznie jest jakaś wyższa siła, to ma na nas kompletnie #!$%@? i sami musimy ogarnąć ten bajzel, bo nikt nam w tym nie pomoże.

Każdy z nas musi stać się takim małym bogiem i wpływać poprzez własne czyny na kształtowanie świata"

~ @DrDevil

#cytaty #przemyslenia #aynrand #obiektywizm #religia
wygolony_libek-97 - "Gdy uświadomisz sobie, że zostałeś rzucony w bezkres kosmosu zup...

źródło: comment_1655471229cyKCCsaH0CF4CQkVj1wU29.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@wygolony_libek-97: A co z opcją, ze za tym ogromnym, ale jednak niesamowicie uporządkowanym wszechświatem stoi ktoś, kto był źródłem tej ogromnej energii a ten ogrom tylko poświadcza to, że jednak jest Ktoś, kto to wszystko stworzył? Gdybym Ci pokazał zegarek / komputer i wmówił Ci, ze to tak jakoś samo powstało, to popukałbyś się pewnie w czoło. Ciekawe, że kiedy ludzie widzą o wiele bardziej złożone i inteligentne systemy jak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arctic_Slav: jeśli już stoi ktoś - to wg. Mnie raczej nieświadomy swojego istnienia byt. Do którego ludzkie religie nawet "nie mają startu". Takie "agnostyczne bóstwo" ( ͡º ͜ʖ͡º)

A gdybyś mi pokazał jakąś złożoną rzecz - to bym powiedział raczej, że powstała ona przez ewolucję z czegoś prostszego. Przez odpowiednio długi-choć-skończony okres czasu, wieloetapowe zmiany, biorące swój początek w pewnej skończonej ilości prostych/prostszych elementów.
  • Odpowiedz