Wpis z mikrobloga

Oho, w radyjku puszczają reklamę. Coś w stylu - wiesz ile jest warte Twoje prasowanie ciuchów, gotowanie obiadów i sprzątanie w domu? Wyceń swój niewidzialny etat i dowiedz się ile powinnaś za to zarobić. Wejdź na stronę xzy i dowiedz się ile jesteś warta.
Chyba komuś za bardzo wszedł #feminizm

Ja yebie (°°

#logikarozowychpaskow #pieklomezczyzn #pieklokobiet
  • 16
zawsze mnie bawią te wyliczenia pań domu, kiedyś zrobiłam sobie eksperyment i ni uja więcej niż 3h/dzien nigdy nie zajęło mi zajmowanie się obowiązkami domowymi


@Meritneit: powiem lepiej, godzina dziennie wystarczy jak sumiennie dzień w dzień będziesz tę godzinę przeznaczać na sprzątanie, i tak jak piszesz, z każdym kolejnym dniem jest coraz mniej do zrobienia w domu
@Meritneit: Zależy od domu i mieszkańców. Powiedziałabym, że faktycznie można spędzić 8h na pracach domowych jak masz duży dom, zwierzęta, dzieci, które nie czają, że się po sobie sprząta, męża, który też nie wie i ogród do ogarnięcia.
@Meritneit: Zwyczajnie ludzie, którzy piszą takie posty są oderwani od rzeczywistości, myślą, że to co robią jest nie wiadomo jak ciężkie, a tak naprawdę trwa to chwilę. No bo jak często ktoś sprząta?
Odkurzanie + mycie podłóg pewnie maks 2 razy w tygodniu (sama czynność jednorazowo przy normalnej wielkości mieszkaniu trwa pewnie do 40 minut), a to i tak o ile ktoś nie ma robotów sprzątających.
Mycie naczyń po obiedzie, którego
@not_me: Bardzo mało kto sprząta u dzieci w wieku szkolnym w pokoju i jest to oznaka raczej kiepskiego wychowania, jeśli rodzic musi robić takie rzeczy.
Co do dużego domu, to wszystko jest do ogarnięcia, zmienia się czas odkurzania i mycia podłóg (trochę dłuższy i przeważnie są przynajmniej dwie łazienki), ale mimo wszystko to nie jest ogromny problem, szczególnie że do sprzątania można sobie puścić podcast i jest to w zasadzie odpoczynek