Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam czy jest tutaj ktoś kto zna się na budownictwie? Ogólnie sprawa wygląda w ten sposób, że mam w mieszkaniu ścianę która dzielni mnie z sąsiadem. Nowiutki blok od dewelopera z 2021 roku. Moja sypialnia "graniczy" z sąsiada salonem w którym non stop odbywają się głośne debaty, muzyka, granie w playstation. Czy jest jakaś możliwość zbadania czy ta ściana jest taka jak powinna? Mówiąc szczerze jest to moje pierwsze własne mieszkanie i jestem w szoku, że takie rzeczy mają miejsce. Dźwięki z mieszkania sąsiada są bardziej słyszalne niż u mojej siostry w pokoju obok gdy mieszkaliśmy u rodziców. Gdzie się udać aby zweryfikować i naprawić ten "problem"? Wyciszanie mieszkania raczej nie wchodzi w grę bo mam 32m2 i nie chcę mieć jeszcze mniejszego mieszkania.....
#patodeweloperka #budownictwo

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ab932608ce78ea7e2ceb7d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: krótko mówiąc nic nie zdziałasz poza dogadaniem sie z sąsiadem, typowe polskie biedabudownictwo bez dylatacji, deweloper zaoszczędził kilka tysięcy a ty masz problem do końca życia
wyciszanie nic nie da to tak uprzedzam od razu bo wyciszyć trzeba z obu stron a i tak efekty będą mizerne
typowe polskie biedabudownictwo bez dylatacji, deweloper zaoszczędził kilka tysięcy a ty masz problem do końca życia

@bruuh: Typowe polskie #!$%@? gówno wiedzącego wykopka.
@AnonimoweMirkoWyznania: Wejdź w mój profil, oceń moje wpisy oraz komentarze i jeżeli uznasz je za wartościowe, odezwij się w prywatnej wiadomości. Postaram się doradzić.
@Randomowy13: mogłem być to ja. Generalnie problemów może być wiele. Specjalistyczne badania kosztują kupę hajsu za który praktycznie możesz sobie wyciszyć ścianę. Aczkolwiek nie jest to takie proste, bo hałasy i tak będą nieść się po samej konstrukcji (zakładam ze to monolit).
Problemem może być również sam pogłos u sąsiadów który zazwyczaj powstaje przez puste ściany oraz brak możliwości zalamaywania się fal dźwiękowych.
tak się teraz buduje, że codziennie wiesz co jest tematem pracy domowej dzieciaka somsiada i jak lubi jego żona.. wyciszenie jednej ściany niewiele da bo to idzie całą konstrukcją budynku i kanałami technicznymi
@zapsu28: Przyklejenie styropianu spowoduje powstanie rezonansu i w konsekwencji obniżenie izolacyjności akustycznej przegrody. Ciekawostka: ocieplenie ściany metodą lekką-mokra obniża izolacyjność akustyczna ściany o kilka decybeli.
@hu-nows: Żyją i bezrefleksyjnie wykonują modernizacje, skutkiem których przenoszą puszki elektryczne (polecam poczytać wytyczne wykonywania otworów pod elementy instalacji elektrycznej), bruzdują ściany np. pod kanały telewizyjne, wykonują półki w ścianach itp. Oczywiście właściwie wykonane bruzdy nie obniżą wytrzymałości ściany pod względem naprężeniowym, ale izolacyjność akustyczną jak najbardziej. A potem sąsiedzi mogą szeptać do siebie, ponieważ między puszkami elektrycznymi jest 12 cm ściany. Izolacyjność przegrody jak taka, jak jej najsłabszy element plus
@dyzenteria: czyli wracamy do punktu wyjścia, że tak sie teraz buduje. Nie odmawiaj ludziom prawa do półek na ścianach i gniazdek tam gdzie im sie podoba. Ściany są cienkie na kilka cm wiec zalecasz mieszkać w gołych ścianach żeby somsiad nie słyszał jak się poruszasz? Typowe mieszkanie z chowu klatkowego ma ze 40 m2 i trzeba zagospodarowac każdą sciane, rownież tą wspoldzieloną z somsiadem