Wpis z mikrobloga

Jak jezdzicie sobie i mijacie kogos kto jedzie tez na szosie to witacie sie czy nie? Ja kazdemu macham i mowie czesc ale wiekszosc to chyba jakies buraki bo nie odpowiadaja. #szosa #rower
  • 35
  • Odpowiedz
@MateyJDM: Zasadniczo to macham "wszystkim". W swojej okolicy po prostu się wie komu machać, a komu nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W takim sensie, że na mieście wszystkim ludziom nie będę machał, jak widzę, że ktoś ciśnie szosą/w kasku/jajogniotach itp to zawsze macham. Poza miastem to macham albo kiwam głową większości. 99% odmachnie albo odpowie cześć, a tym co się nie "odwitają" to kij w szprychy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@MateyJDM: ale mnie to #!$%@?. Czy na rowerze czy jak biegnę, mija mnie ktoś i macha ręką. Po co? Biegnę sobie w swoją stronę, jadę na rowerze w swoją stronę, na autostradzie też każdemu mam machać? Słucham swojej muzyki czy mam myśli gdzieś zajęte, a jakiś płatek śniegu obrażony, bo nie odmachalem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) dam lennego, bo róbta, co chceta, ale weź pod uwagę,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MateyJDM: gdzieś w świętokrzyskich jak mijasz kogoś raz na godzinę to się ludzie pozdrawiają, ale w takiej warszawie w kierunku na Górę Kalwarię gdzie mijasz kogoś co chwilę to #!$%@? idzie dostać. Tak jakby machać każdemu pieszemu gdy idziemy przez miasto. Głupi zwyczaj jak dla mnie w sumie
  • Odpowiedz
@MateyJDM: Szosa zrobiła się strasznie popularna w ostatnich latach, mnóstwo osób kupiło rowery w trakcie pandemii. Kilka lat temu na Gassach pod Wwą większość machała, ale teraz zrobiło się tam tak tłoczno i pojawiło się tyle nowych osób niezaznajomionych ze zwyczajami, że większa szansa, że Cię oleją.

  • Odpowiedz
@MateyJDM: zauważyłem że czym więcej #!$%@? 'sponsorów' na koszulce tym mniejsza szansa że ktoś odmacha

Ale tak w okolicy szosa - szosa to 80% jednak się przywita. Jak ktoś jedzie na mtb czy innym na sportowo ubrany to też zwykle machnę

No ale jest jeden pewniak - laski na szosowkach - widok mega rzadki, ale jak już się znajdzie to królowa szosy, ani nie odmacha, ani nie powie cześć przy
  • Odpowiedz