Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie do obeznanych w temacie zwrotu kaucji za wynajem mieszkania.
Wynajmowałam kwadrat, oczywiście przy odbiorze mieszkania dział się cyrk bo brudna ściana wynikająca z normalnego użytkowania to dla tej drugiej strony było zniszczenie. Wyjmując walizkę zarysowałam kółkiem drzwi (2 cm rysa), ale Wynajmująca już mnie poinformowala, że nowe drzwi do sypialni to będzie koszt około 2400 zł (w Leroy kosztują 500).
Podpisałam protokół.
I co teraz? Wynajmujący z tego co wiem ma 30 dni na zwrot kaucji. 20 czerwca mija termin. A co w przypadku tych "zniszczeń"? Wynajmujący musi mi przedstawić rachunki za ewentualną naprawdę i różnice wypłacić w tym terminie 30 dni? A co jeśli nie wypłaci w terminie 30 dni i nie przedstawi żadnych dokumentów potwierdzających zakup tych #!$%@? drzwi?
#wynajem #kiciochpyta
  • 3
@woda_z_cytryno: pieniędzy raczej nie odzyskasz - kradzieże kaucji są w Polsce na porządku dziennym. Ja swoje ostatnie kilka kaucji (z różnych mieszkań) odzyskałem z pomocą e-sądu w Lublinie, polecam ten sposób bycia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ponieważ podpisałaś protokół zdania, wypadałoby teraz urealnić koszt tych napraw. Dobrym pomysłem byłoby skorzystanie z pomocy radcy prawnego