Wpis z mikrobloga

Zamowilem sobie replikę g36 od jg, w stocku ma jakieś 350fps podobno. Co musiałbym zrobić żeby mieć poniżej 300fps? Niestety nie mam dostępu do chronometru czy jak to tam się nazywa żeby posprawdzać na innych sprężynach…

#asg #airsoft
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Murasame: mam stockowa sprężynę w budżetowej replice ponad 4 lata i spadek jest rzędu 10-15 FPS, kulek też sporo przerobionych, tak więc wiesz, zbyt dużo zależnych...

@pablodesign: wymiana sprężyny na m90 lub m100, ale bez chrono dupa nie robota. Jak masz szybką wymianę, to w sumie nie problem kupić dwie sprężyny i na szybko podmienić np. Przed strzelaniem, inaczej dać komuś, kto ma chrono i potrafi grzebać w replach
@pablodesign oprócz wymiany sprężyny wielu opcji nie ma - niby można się pobawić i rozszczelnić układ ale nie ma to większego sensu bo obciąża elementy repliki. Są też teoretycznie "spowalniacze" nakręcane zamiast tłumika ale to zupełnie debilne rozwiązanie. Jeżeli chcesz zmniejszyć moc ze względu na obowiązujące limity to teoretycznie możesz użyć długiego tłumika - przy czym on nie zmniejszy mocy a jedynie odsunie punkt pomiarowy od końca lufy - chrono pokaże kilka-kilkanaście
@Pieron: Dzieki, będę kombinował. Inna sprawa ze zamawiałem na taiwangun replika ma system szybkiej wymiany sprężyny ale jej wymiana powoduje utratę gwarancji (nawet jak wymieniam na słabsza) jestem ciekawy skad takie zasady i jak oni to później ewentualnie sprawdza jesli włożę oryginalna sprężynę spowrotem…