Wpis z mikrobloga

Był ktoś z was może w Rumunii i mógłby zarzucić jakąś traskę? Jaka tam zazwyczaj jest pogoda w okolicach połowy lipca? Jak se spaniem na dziko? Ciężko coś znaleźć? Ewentualnie jak z dostępnością jakichś campingów, czy miejsc na bookingu?

#motocykle #motomirko
  • 15
@pepepanpatryk:

Trackow mam sporo, ale wiekszosci widze offroadowe. Ale to nie szkodzi.

Tydzien to sporo. Juz Ci pisze co i jak.

Proponowalbym zaczac od Transalpiny

I to od tej strony co pisze czyli polnocnej
2x spalem tu

Hotel Transalpina la Unchiul Nicky

I bylo mega. Teraz widze ze tymczasowo zamkniete, ale dookola jest pelnos goscincow to na pewno cos znajdziesz na bookingu i w ciemno
Mozna zaleciec z Polszy na strzal
@pepepanpatryk: Zrobiłem Rumunię jak miałem versysa 650 ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Polecam DN18 z Baia Mare. Do tego dalej 18 aż do Iacobeni. Polecam szczególnie pomijaną drogę 175B Pojoraty na Chiril. Dalej masz drogę do Bicaz wijąca się wzdłuż rzeki. W okolicy Bicaz droga przez przełom na Gheorgheni. Nazywanie tego odcinka wąwozem jest trochę na wyrost ale jest całkiem fajnie. Transfogarską polecam z północy na południe
@pepepanpatryk: Nie wiem czy to kwestia map google ale ja DN18 pomija najlepszy odcinek czyli Baia-Sprie - Vadu Izei. Na samym skrzyżowaniu DN18 z DN17 przed Iacobeni jest fajny motocamping. Patrząc na tę trasę to rozważyłbym odwiedzenie Braszowa bo jest tam bardzo ładnie. Resztę zrobiłem bardzo podobnie jakiś czas temu. Z tego co wiem na kilku odcinkach leży już nowy asfalt. Jakbyś potrzebował więcej info to śmiało pisz na priv.