Wpis z mikrobloga

Kurła Mirabelki i Mirki, staram się i staram i nie mogę rozkminić o co chodzi w tej transsubstancjacji.
[Wikipedia](https://pl.wikipedia.org/wiki/Transsubstancjacja opisuje co to, ale tak na chłopski rozum...

Kanon 2. Gdyby ktoś mówił, że w Najświętszym Sakramencie Eucharystii pozostaje substancja chleba i wina wraz z ciałem i krwią Pana naszego Jezusa Chrystusa, i przeczył tej przedziwnej i jedynej w swoim rodzaju przemianie całej substancji chleba w ciało i całej substancji wina w krew, z zachowaniem jedynie postaci chleba i wina, przemianie, którą Kościół katolicki bardzo trafnie nazywa przeistoczeniem – niech będzie wyklęty

Jak długo trwa ta przemiana? Bo "chleb" i "wino" nie smakują jak mięso i krew.
A może nie chodzi o czas, ale wielkość? "Chleb" zamienia się w kilka komórek a w winie zaczynają pływać między innymi erytrocyty Jezusa?
A może ta cała przemiana odbywa się w jakimś innym wymiarze?

Pomóżcie, bo jutro #bozecialo i nie chcę zostać wyklęty
#katolicyzm #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
przemianie całej substancji chleba w ciało i całej substancji wina w krew, z zachowaniem jedynie postaci chleba i wina, przemianie


@krytyk__wartosciujacy: Ja to tłumacze sobie tak, że: wyobraź sobie że Jezus zamienił się w chleb. Niby postać chleba, ale Jezus. A ty go jesz i jego to kręci, że sobie przejdzie przez twoje wnętrzności. W jakiś sposób cie to uświęca, czy many dodaje... nie wiem. Na pewno są na to
  • Odpowiedz
co to za tęczystowskie brednie?


@oskar_oskarewicz: To Mądrość Egiptu.

This chapter argues that the notion of the evil (Judean) creator had existed for centuries in native Egyptian revisionary mythology. The notion was thus already prepared for its early Christian application to the Judeo-catholic creator. Since the second century BCE, Egyptians, Greeks, and Romans had identified the evil god Seth-Typhon (often depicted as a donkey-like creature) with the Jewish god Yahweh. The
M.....a - > co to za tęczystowskie brednie?

@oskaroskarewicz: To Mądrość Egiptu.
...

źródło: comment_1655296090pvEz5bnX4dKASg0wtGo7j5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz