Wpis z mikrobloga

@afromort: A mnie tak zastanawia jakby to wyglądało jakby taki Piotr Zieliński nominalnie grał bardziej z tyłu i był tym zawodnikiem, którego brakuje przy wyprowadzaniu piłek, a do przodu mogliby wtedy wbijać młodzi Zalewski Żurkowski czy Cash. W którymś mundialowym meczu Piotrek miał taką rolę z racji przeciwnika i robił przyzwoitą robotę defensywnie. Nie mówię że ma być zupełnie defensywny, ale żeby skupiał się na rozegraniu i wyprowadzeniu piłki. Mam wrażenie,
  • Odpowiedz
@balrog84: Moim zdaniem Zieliński powinien grać z przodu, bo lepiej mu idzie wymiana podań na połowie przeciwnika, ale fakt, potrafi też dobrze kontrolować środek przy pomocy dobrego defensywnego pomocnika. Ale żeby tak grać musielibyśmy mieć kogoś nominalnie defensywnego w pomocy.
@LaPuertaDelVino: dlatego wariacją tego ustawienia byłoby ustawienie z Lewym i Zielińskim z przodu, wspomaganym przez Szymańskiego, który pełniłby też rolę wsparcia dla Żurkowskiego.
  • Odpowiedz
@afromort: Zdaje się że identyczny skład bym chyba wystawił na chwile obecną ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do środka pola natomiast to bardzo liczę, że w końcu Bielik się wyleczy i będzie reguralnie grał, wtedy jak dla mnie byłby za Zurkowskiego, który za to mógłby być bardzo dobrym dżokerem do wejścia na drugie połowy
  • Odpowiedz
@martin123154: Jest to też rozsądna opcja, ale tracimy trochę kreatywności w środku pola, bo Krychowiak i Góralski nie udźwigną kreowania gry, jedynie czyszczenie i piłka do linii do skrzydłowego/do tyłu
  • Odpowiedz
@bvrvn: Co do Bielika to myślę, że trochę mało czasu, żeby go sprawdzić, ale tak, jakby był w formie to spokojnie mógłby być zmieniony przez Żurkowskiego.
Właśnie Żurkowski i Świderski wydają mi się solidnymi dżołkerami, mocno popychają grę do przodu.
  • Odpowiedz
@afromort: Bo tak w sumie od niepamiętnych czasów, jakby wskazywać gdzie są problemy, albo gdzie gra wygląda źle wywołuje się do tablicy Krychowiaka, Góralskiego i na lewej obronie też różnie, choćby Puchacz co z tego, że idzie jak to jeździec bez głowy. To może właśnie kluczem byłoby odejście od dwóch przecinaków i poszukania zupełnie innego systemu. To jak gra Zalewski czy Cash mnie osobiście w sumie trochę napawa optymizmem, bo dochodzą
  • Odpowiedz
@balrog84: pełna zgoda, zawsze problemem u nas była obrona (może z Kiwiorem i Bednarkiem uda się to uspokoić) i kompletny brak środka pola. Sam Zieliński to za mało by dobrze wyprowadzać piłkę do ataku, a z takim Szymańskim i Żurkowskim może się trochę zmienić, szczególnie przy wsparciu obrony. Lewa obrona mogłaby zostać naprawiona Zalewskim ale wtedy tracimy jego potencjał ofensywny
  • Odpowiedz
@afromort: No dokładnie ja tu wymieniam dwóch, ale tak samo Żurkowski pokazywał wczoraj, że jest do przodu i nie hamuje bez sensu gry, Szymański w którymś z wcześniejszych meczów był jednym z najlepszych zawodników, gdzie tam Klicha można jeszcze zagospodarować. Żaden ze mnie ekspert, widzę jak gra Piotrek, szkoda go trochę zostawić z tyłu, bo jest technicznie bardzo dobry, ale skoro my nie potrafimy wyjść spod pressingu i to widać jak
  • Odpowiedz
@balrog84: Zielu jest dobry do rozegrania, ale potrzebuje innych, równie kreatywnych pomocników by coś stworzyć. Co nam po Zielińskim, jak zagra do kogoś a ten wycofa? Więc zgadzam się, dostawić mu Żurkowskiego i Szymańskiego i może coś z tego będzie.
  • Odpowiedz