Wpis z mikrobloga

Siema. Kupiłem ostatnio akumulatorki Panasonic Eneloop Pro pod #xbox i mają być używane rotacyjnie - dwa w padzie a dwa czekają. I tutaj pytanie, te co czekają mogą siedzieć cały czas w ładowarce pod prądem czy lepiej je wyciągać? Pozdro.
#akumulatorki #baterie
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kaszkin: nie muszą siedzieć - mają znikomy stopień rozładowania. Zostawiając je w ładowarce możesz je zniszczyć mimo że płynie tylko ewentualny prąd konserwujący
@Kaszkin: jak Ci się sprawdzają te Eneloop Pro (czarne) w padzie od Xboxa w porównaniu do zwykłych baterii AA? Starczają na krócej niż zwykłe alkaliczne baterie AA czy raczej porównywalnie? Póki co używam baterii AA Aerocell z Lidla bo pod względem ceny i pojemności wychodziły chyba najkorzystniej (z takich dostępnych od ręki w sklepie), ale ilość zużytych baterii przeraża i chyba pora na zakup akumulatorków.
@strusmig: szczerze mówiąc to nie porównywałem tego jakoś szczegółowo, ale wydaje mi się, że porównywalnie. Ogólnie to jestem zadowolony z zakupu, bo tak samo jak i Ciebie, przytłaczała mnie liczba zużytych baterii. Teraz tylko rotuję sobie te cztery bateryjki i jest w pytę.