Wpis z mikrobloga

Jako że mój obecny telefon po 3 latach służby działa już ostatkiem sił, przyszedł czas na nowy model. Stąd moje pytanie do ekspertów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

iPhone 12 czy jakiś Samsung Galaxy? Jak tak to jaki?
Wymagania:
- dobry aparat
- długi czas działania na baterii (żebym nie musiała ładować dwa razy dziennie)
- plynnosc działania
- w miarę wytrzymały na upadki
- chciałabym żeby posłużyl więcej jak 2-3 lata (o ile to możliwe)
- pojemna pamięć
- budżet do 3,5 k

Więcej wymagań nie mam, jakieś szmery bajery mogą być ale nie muszą. Jestem prostą różowa, więc potrzebuje prosty telefon ( ͡° ͜ʖ ͡°) biorę po 200 zł od każdej drużyny i słucham państwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#iphone #ios #samsung #android #telefony
  • 22
  • Odpowiedz
@Eimin: Mam iphona 11, aparat git, płynność mega, wytrzymały, ale niestety bateria to dramat, wystarcza na 8-12h bardziej instesywnego używania. Nie mówie o oglàdaniu filmików czy coś bo wtedy baterie #!$%@? jak nafurany koks ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Eimin: Mam porównanie iPhone 13 z S21 i jabłko wygrywa. Gdzie Samsung wolał o ładowarkę w iPhone miałem jeszcze przynajmniej 40%. O ile Samsung jest lekki i dość poręczny jak na dzisiejsze patelnie tak niestety bateria to najsłabsze ogniwo. Samsunga jedynie nieco ratuje tryb średniego oszczędzania baterii, ale poziom iPhone to i tak nie jest - a przynamniej w moich rękach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaś prawie
  • Odpowiedz
@Eimin: Miesiąc temu na zasłużoną emeryturę po 6 latach używania (i dwóch wymianach baterii) poszedł mój iPhone. Jak nie lubisz przepłacać, to wybór jest tylko jeden ;p
  • Odpowiedz
13 z S21 i jabłko wygrywa. Gdzie Samsung wolał o ładowarkę w iPhone miałem jeszcze przynajmniej 40%


@Dajpancenta: niech zgadnę, na iPhonie 13 jedyne słuszne 60hz a Samsung rozkręcony na 120? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wap30: nie korzystam ze 120. Mam na nim cały czas włączone oszczędzanie baterii. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samo przełączenie na 60 bez ograniczenia mocy procesora do 70% niewiele pomaga.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Eimin: Oczywiście że samsung, srajfony to zwykle gówno
Wytrzymały na upadki jak ci upadnie ten srajfon to koszt jego naprawy przekroczy jego wartość kilkukrotnie
Weźmiesz srajfonika zatęsknisz za.aplikacjami
Mój redmi 9 po 2 latach chodzi bardzo dobrze, bateria trzyma ponad 12h, a to chiński telefon za 600 zł, więc dobry Samsung może być o wiele lepszy.
Każda wymiana czegokolwiek w srajfonie bez zajebistych narzędzi od apple się nie odbędzie
A i
  • Odpowiedz
@Eimin: S21 po pół roku oddany na reklamacje z tytułu rękojmi, stwierdzona wada ekranu i baterii. Także nie polecam. A niestety nie chcą zgodzić się na wymianę na nowy/odstąpienie od umowy, więc zostaje mi naprawa i sprzedaż i polowanie na ip13 ;)
  • Odpowiedz
nie korzystam ze 120. Mam na nim cały czas włączone oszczędzanie baterii


@Dajpancenta: to nie wiem jak to możliwe, ja mam s22 i ciągnie półtora dnia na 120hz i baterii scapowanej na 85%
  • Odpowiedz
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi :) nie oznaczam bo z obecnym tempem mojego telefonu chyba by mi para uszami poszła, ale dzięki :) jednak iPhone wygrywa :D
  • Odpowiedz
@Wap30: Korzystam z telefonu jak z laptopa, może dlatego. Dodatkowo w kołhozie na czuwaniu bateria lubi uciekać. U mnie flagowe Samsungi się nie sprawdzają w kwestii baterii. Budżetowy M22 radził sobie o wiele lepiej, bo dawał mi prawie dwie doby bez ładowania i to z wyższym odwiedzaniem ekranu.

S21 z 120 używałem na samym początku za czasów Androida 11 i miałem tak 4 - 5h na ekranie od rana do wieczora.
  • Odpowiedz
jak ci upadnie ten srajfon to koszt jego naprawy przekroczy jego wartość kilkukrotnie


@Saridia: bzdura

Weźmiesz srajfonika zatęsknisz za.aplikacjami


@Saridia: jakby coś to na ios też jest sklep z aplikacjami (których jest ponad 2mln) xD

Mój redmi 9 po 2 latach chodzi bardzo dobrze


@Saridia: super osiągnięcie xD

Każda wymiana czegokolwiek w srajfonie bez zajebistych narzędzi od apple się nie odbędzie


@Saridia: sam sobie w domu wymieniałem baterie
  • Odpowiedz