Wpis z mikrobloga

Czy jeśli mam x dni w roku urlopu, to mogę np. Uzyć więcej niż mi się "nabiło"? Mam na myśli że mamy październik, zostało mi 13 dni ogólnie urlopowych i w październiku by wypadało 10 nazbieranych, to czy mogę mimo to już całe 13 zużyć z góry? Pod kątem prawnym mam na myśli

#niemcy
#emigracja
  • 9
@Serylek: jeżeli to dopiero twój pierwszy rok w danej pracy to nie możesz bo Ci liczą proporcjonalnie do przepracowanego czasu. Dopiero od nowego roku będziesz mógł sobie wybierać jak chcesz.
@Serylek: @Funs: nie, po przepracowaniu 6 m-cy, może już korzystać z całego urlopu za okres trwania umowy(badz do końca roku kalendarzowego, jeżeli umowa jest na dłuższy okres bądź na stałe)
@Serylek: ale dopiero po przepracowaniu pół roku, nabywasz prawo do pełnego urlopu. Np zatrudniłeś się 1.3, więc prawo do wzięcia pełnego urlopu(od 01.03 do 31.12 x min. 1,66 dnia/m-c ustawowo zapewnionego), nabywasz dopiero 01.09. Od wtedy możesz wziąć sobie cały urlop który Ci przysługuje do końca roku kalendarzowego. Do czasu przepracowania 6 m-cy, możesz wykorzystywać tylko urlop wypracowany za każdy miesiąc.
Do czasu przepracowania 6 m-cy, możesz wykorzystywać tylko urlop wypracowany za każdy miesiąc


@Haddi: powiedzmy, że każdego miesiąca mam 1,66 dnia wolnego

jeśli nie wezmę tego przez pierwsze 4 miesiące, to mogę potem wziąć 6 dni?

Nie chodzi o to, że każdego miesiąca mogę tylko 1,66 right? XD
@Radek41: tak. Po prostu póki nie przepracujesz min. pół roku, możesz korzystać tylko z tego urlopu co już wypracowałeś. Czyli w tym wypadku min ustawowe to 1,66x4m-ce= 6,66 dnia urlopu. To jest prawo i teoria, w praktyce firmy dają więcej urlopu(ja mam 30 dni+ okres świąteczny i dni pomiędzy, np. tak jak teraz w czwartek święto, więc i piątek mam urlop, w sumie w tym roku mam 37dni urlopu), jak i