Wpis z mikrobloga

Mam problem ze znalezieniem pracy na junior testera. Przez ostatni miesiąc miałem 15+ rozmów HR i 8 rozmów technicznych. Mimo tego, że przechodzę przez te rozmowy techniczne b.dobrze to wszystko rozbija się o brak doświadczenia (zmieniam branżę na IT).
W CV mam wpisany kurs ISTQB, GIT, SQL, JIRA, Postman wydaje się że wszystko o co pytają na junior testera. Biorą mnie na te rozmowy techniczne, rozwalam je bo są dość proste, a później pada pytanie o doświadczenie - mówię szczerze że nie mam doświadczenia komercyjnego, testowałem stronki, API itd na własną rękę... I tu zazwyczaj widzę po minach, że zapala się czerwona lampka i to nie jest to czego się spodziewali.

Typowa sytuacja juniora w IT - Nie ma doświadczenia komercyjnego, a jak ma je zdobyć, gdy każdy wymaga doświadczenia komercyjnego... :(

Wiem, że jestem blisko i w końcu pierwsza pracka siądzie, ale może jakieś tipy co mógłbym poprawić?
Jest coś co robię nie tak a czego nie widzę?

#pracait #testowanieoprogramowania
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DuzoPracuje: Wysypywalem sie, bo ciezko mi cokolwiek zrozumiec w teorii, wole praktyke ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale jak pisalem - z rozmowy na rozmowe szlo mi coraz lepiej, nadal tego nie rozumialem, ale latwiej mi bylo o tym mowic xD.
  • Odpowiedz
Utest na pewno obczaję, muszę mieć solidną odpowiedź na to jak testowałem w praktyce do tej pory, bo widzę że ja się wykładam właśnie na tym, że zbyt ogólnikowo odpowiadam.


@DuzoPracuje: Szukasz pracy jako tester i nie korzystałeś z utest? Musisz to nadrobić.
  • Odpowiedz