Wpis z mikrobloga

Właśnie wyszedłem ze szpitala po zabiegu #septoplastyka przegrody nosowej + elektrokoagulacja małżowin nosowych dolnych.
Co się naczytałem, że okropny ból podczas zabiegu, że nie da się funkcjonować z tamponadą, itp., itd. - to wszystko się u mnie nie sprawdziło. Sam zabieg w znieczuleniu ogólnym i jedyne co występowało, to obtłukiwanie mnie "młotkiem" oraz 'szarpanie", które było czuć - ale bólu nie było czuć żadnego.
Dyskomfort z powodu tamponady w nosie występuje, to fakt. Ale nie ma problemu z jedzeniem czy piciem - czuć po prostu dyskomfort i ciało obce. Występuje również krwawienie z nosa (krew + płyn ustrojowy), ale na oddziale do wszystkiego przygotowują.
Noc po zabiegu (zabieg o godzinie 14) przespałem prawie bezproblemowo - obudziła mnie jedynie cholerna suchość w ustach. Ketonal i tabletka na spanie i nie ma się co martwić.
Tamponadę będę miał zdejmowaną jutro i prawdopodobnie po około tygodniu będę mógł pierwszy raz w życiu nabrać powietrza do płuc drożnym nosem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nfz #przegrodanosowa
  • 5
  • Odpowiedz
@babooshka: Zbierałem się do tego od czasu bycia nastolatkiem, kiedy to problem zaczął się nasilać. W tym roku zabrałem się za to na poważnie.
Wizyta u laryngologa (ordynator na oddziale otolaryngologicznym w szpitalu, gdzie miałem zabieg) -> ewentualne badania krwi -> przyjęcie, zabieg tego samego dnia, wypis dnia następnego.
Na zabieg czekałem jakieś 2.5 miesiąca. Wszystko zostało załatwione błyskawicznie, głównie ze względu na znalezienie polecanego przez znajomych lekarza.

Przed zabiegiem zrobiłem
  • Odpowiedz
A podjąłeś się tego przez problemy z oddychaniem, suchością w nosie, względy estetyczne? Pytam bo od kilku lat po niefortunnym zderzeniu z łokciem nos lekko mi się wykrzywił, mogę oddychać tylko jedna dziurka w dodatku ta która jest mniejsza i chciałbym tez się za to zabrać, ale brakuje bodźca.
  • Odpowiedz
znieczuleniu ogólnym


@Vister81: ogólnym, czy miejscowym? a i mam pytanie, nie jesteś przypadkiem z Poznania i nie robiłeś na Raszei? bo czas identyczny
  • Odpowiedz