Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mojej #rozowypasek kliknęło na #b0mbelek i to tak srogo.

O dzieciach przed ślubem rozmawialiśmy, ja mówiłem, że tak 30-31 lat. Mamy 28/29 i już jest takie parcie, że o jej. Od jakiegoś czasu.

Najpierw powiedziałem byśmy się wstrzymali, jakby nie było afery o to ale była rozczarowana. #seks też się zmienił. Z raz na tydzień może?
No i znów przyszło do gadania o dzieciach - powiedziała, że marzy o bombelku ,że już czas, że będzie fajnie.

No ja lubię dzieci w sumie ale jakoś tak nie jestem przekonany. Szczególnie, że tylko ja pracuję w tym domu. Ona po epizodzie z #depresja jakieś 2 lata temu siedzi w domu i nie zarabia. Ogólnie to miesięcznie mam 7000-8000 netto jakby tak policzyć wszystkie dochody, z czego regularnie mam ok. 5k miesięcznie + reszta to takie "shoty" większej gotówki. Jest też prespektywa na kolejne 2-3 shoty rocznie po 6-8k jednorazowo. Ale wiadomo, jestem z tym sam.

Z drugiej strony te pieniądze nam wystarczą, odkładamy szczególnie ten hajs z "shotów" jak ja to mówię. Z drugiej strony wiadomo, ten zarobek inny niż mój etat jest taki nie pewny na 100% i trochę się martwię. Może gdyby poszła do pracy by zaciążyć i dostać macierzyński byłoby łatwiej, szczególnie na początku? Ale ona raczej nie chce o tym słyszeć bo boi się, że znów ją ktoś będzie mobbingował (akurat to nie było wydumane i sam bym wpadł w depresję na jej miejscu). A wiadomo zestresowana w ciążę nie zajdzie i będzie znów błędne koło.

No i nie wiem co z tym fantem zrobić. Znajomi mają dzieciaki i jakoś żyją. Nie ma ryzyka, że zostaniemy bez dachu nad głową. Te 5k też raczej pewne ale co to jest dzisiaj 5k? Żaden wielki kokos.

Nie wiem co o tym myśleć, chciałbym dzieciaka ale czy już teraz? Czy przy takich warunkach finansowych? A z drugiej strony ona i tak nie pójdzie do pracy, relacja nam się pogorszy i w ogóle. Szczególnie, że jak zauważyła, że się uśmiecham po jej opowieściach i w ogóle jestem bardziej przychylny to nagle pojawił się seks i w ogóle - pewnie by mnie przekonać.

Jesteśmy razem od dawien dawna, obydwoje swoi pierwsi. Chyba to już czas...

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a83b29924ad7d1568c0e54
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 21
  • Odpowiedz