Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#pkp #intercity #pytanie
W jaki sposób można zarezerwować konkretne miejsca kupując bilety online?
Skąd mam wiedziec który wagon mam wybrać skoro to trzeba wpisać a nie wybrać z listy??
Próbuję wpisać "4" - nie ma takiego. No to może "15"? Nie ma takiego. Podobnie z miejscami.
Dlaczego w systemie zakupowym nie pomyslano o systemie graficznym znanym z kin lub koncertów? Albo chociaż lista rozwijana jakby była...
Czy dobrze rozumiem, że kupując online np 4 bilety online nienumerowane narażam się na to, że za trzy stacje ktoś wsiądzie i mnie pogoni bo on dostał w kasie miejsce numerowane?
  • 11
  • Odpowiedz
@worldmaster: Masz system graficzny, jeżeli pociąg jedzie składem zespolonym, w wagonach pewnie sprawa jest zbyt dynamiczna, xD. Zobacz na vagonweb, zestawienia powinny się pokrywać i wtedy wpisz na stronie IC.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mmm19230: Kupilem bilety kilka dni wczesniej i byly jakies opcje "przy oknie", "w srodku" itp. oraz osobno to o czym pisalem ale ze nie wiem jaki jest uklad miejsc w pociagu to bylem zmuszony do wyboru biletów bez wskazania miejsc. Jednym słowem najlepiej kupować bilet w kasie?
  • Odpowiedz
@worldmaster: Ale jak wybierzesz opcję typu "przy oknie", to system przydziela ci miejsce automatycznie i nie musisz znać układu siedzeń, wpisywanie ręczne jest dla mocno zdeterminowanych tylko, xD

btw. właśnie się dowiedziałem, że vagonweb nie obsługuje już polski, za to istnieje bocznica.eu, gdzie masz schematy wszystkich pociągów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Warzywo: Problemem bylo to że jak zaznaczalem np przy oknie to system wyrzucal mi brak biletow wiec zmuszony bylem wziac jakieś "bez gwarancji miejsca do siedzenia". Klasa 1 XD
W klasie 1 miejsca stojące są w ogole praktykowane? O_o
  • Odpowiedz
Problemem bylo to że jak zaznaczalem np przy oknie to system wyrzucal mi brak biletow wiec zmuszony bylem wziac jakieś "bez gwarancji miejsca do siedzenia". Klasa 1 XD


@worldmaster: No bo bilety już są wykupione, pociąg pełny i będziesz musiał stać. Nie trzeba znać układu siedzeń - jak są miejsca, to system Ci jakieś przydzieli.
  • Odpowiedz
@worldmaster: Właściwie nie są. To oznacza, że pociąg będzie pełny i usiądziesz tylko wtedy, gdy nie pojawi się ktoś z biletem lub zwolni się miejsce. PKP uwielbia w overbooking tym bardziej, że naprawdę musi mnóstwo osób kupić bilety, aby zablokowało możliwość podróży.

Zresztą w wersji online systemu to wprowadza w błąd, bo ikona wskazuje na "ograniczoną dostępność miejsc", a potem okazuje się, że siedzących brak. Sam musiałem z tego powodu przebukować
  • Odpowiedz
@worldmaster:

Dla EIC i EIP jest możliwość wyboru ze schematu, brakuje go w TLK (z wiadomych względów) i na trasach InterCity gdzie lecą "normalne składy", a nie nowoczesne ED160 w których działająca toaleta w wagonie 13 to rzadkość...

Ale nadal mam bekę z InterCity, że jest dostępne tylko jedno okno przeglądarki i nie ma, że porównasz sobie połączenia xD
Kolejna kwestia, to konieczność pokazywania dokumentu tożsamości, mam bilet miesięczny, mam rezerwację
  • Odpowiedz