Wpis z mikrobloga

Pracuje obecnie jako administrator systemów IT oraz konsultant systemów ERP. Na co dzień w swojej pracy zajmuje się utrzymaniem środowisk produkcyjnych Windows Server oraz pracy z systemami ERP Comarch'u - Optima oraz XL wraz z rozwiązaniami DMS, BI oraz HRM również Comarch'u (świadczymy outsourcing IT dla biznesu). Główny obszar mojej pracy to rzeczy związane z bazami danych SQL Server - administracja + pisanie zapytań, procedur, funkcji np. na potrzeby analiz BI.
Pojawiła mi się opcja zmiany pracy na konsultanta/specjalistę platformy Low-Code - o wiele lepsze warunki finansowe, większa firma. Odpowiadałbym za kwestie wdrożeniowe oraz jako główny obszar - pracę z bazami danych - projektowanie pod konkretne rozwiązanie, tworzenie procedur, funkcji, widoków itd. Lubię pracować z biznesem, bardzo kusi mnie ta oferta. Jednak mam rozterki w kwestii szerszego horyzontu/ dłuższego przedziału czasowego - na ile wejście w taki jednak dopiero mocno raczkujący obszar jest słuszne. Wiadomo zawsze można się przestawić (uczę się prywatnie C# .NET), też nie mam na głowie jakiś zobowiązań np. finansowych, że muszę twardo się trzymać obecnej pracy, też dopiero 22 lata i chciałbym potestować różne możliwości "światka" IT - natomiast moim głównym pytaniem w tym poście szczególnie do bardziej doświadczonych osób - jak to u was wyglądało, jak patrzycie na takie przeskakiwanie po różnych gałęziach IT ?
#it #pracait #praca #programowanie
  • 5
@vaars: Na platformy low-code jest obecnie duży hype aka ciśnienie i popyt i jest technologią niszową. Czy platformy low-code zrewolucjonizują IT? Wątpię. Na przestrzeni lat było wiele podejść do tego typu rozwiązań np. edytory HTML WYSYWIG i wszystkie padły.

Z pewnością będą popularne tam, gdzie potrzeba automatyzacji prostych procesów biznesowych. Do tworzenia wymagających rozwiązań się nie nadają, wbrew temu co mówią ich producenci. Innymi słowy, implementacja prawdziwych procesów biznesowych będzie wymagała