Wpis z mikrobloga

Pracuje obecnie jako administrator systemów IT oraz konsultant systemów ERP. Na co dzień w swojej pracy zajmuje się utrzymaniem środowisk produkcyjnych Windows Server oraz pracy z systemami ERP Comarch'u - Optima oraz XL wraz z rozwiązaniami DMS, BI oraz HRM również Comarch'u (świadczymy outsourcing IT dla biznesu). Główny obszar mojej pracy to rzeczy związane z bazami danych SQL Server - administracja + pisanie zapytań, procedur, funkcji np. na potrzeby analiz BI.
Pojawiła mi się opcja zmiany pracy na konsultanta/specjalistę platformy Low-Code - o wiele lepsze warunki finansowe, większa firma. Odpowiadałbym za kwestie wdrożeniowe oraz jako główny obszar - pracę z bazami danych - projektowanie pod konkretne rozwiązanie, tworzenie procedur, funkcji, widoków itd. Lubię pracować z biznesem, bardzo kusi mnie ta oferta. Jednak mam rozterki w kwestii szerszego horyzontu/ dłuższego przedziału czasowego - na ile wejście w taki jednak dopiero mocno raczkujący obszar jest słuszne. Wiadomo zawsze można się przestawić (uczę się prywatnie C# .NET), też nie mam na głowie jakiś zobowiązań np. finansowych, że muszę twardo się trzymać obecnej pracy, też dopiero 22 lata i chciałbym potestować różne możliwości "światka" IT - natomiast moim głównym pytaniem w tym poście szczególnie do bardziej doświadczonych osób - jak to u was wyglądało, jak patrzycie na takie przeskakiwanie po różnych gałęziach IT ?
#it #pracait #praca #programowanie
  • 5
  • Odpowiedz
@vaars: Nawet się nie zastanawiaj! Nowe możliwości i doświadczenia przed tobą.
Jeśli nie wykorzystasz okazji teraz to druga pewnie się nie trafi i utkniesz.
  • Odpowiedz
@vaars: Na platformy low-code jest obecnie duży hype aka ciśnienie i popyt i jest technologią niszową. Czy platformy low-code zrewolucjonizują IT? Wątpię. Na przestrzeni lat było wiele podejść do tego typu rozwiązań np. edytory HTML WYSYWIG i wszystkie padły.

Z pewnością będą popularne tam, gdzie potrzeba automatyzacji prostych procesów biznesowych. Do tworzenia wymagających rozwiązań się nie nadają, wbrew temu co mówią ich producenci. Innymi słowy, implementacja prawdziwych procesów biznesowych będzie
  • Odpowiedz