Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam bardzo duży problem ze sobą. Za młodu przyzwyczaiłem się do niezłej kasy (dniówki 500 zł i więcej), zdecydowanie niewspółmiernej do włożonej pracy. Nie szedł za tym żaden rozwój zawodowy, po prostu kasa i tyle. Dodam, że nic nie inwestowałem, a po pieniądzach zostały tylko wspomnienia. PS. wiem że dla niektórych 500 zł to #!$%@? nie kasa, mówię o sobie.

Dlaczego tego nie kontynuowałem? Bo zazwyczaj to były szybkie strzały, w ten czy inny sposób postrzegane jako niemoralne. Legalne, ale wiadomo jak to z prawem jest, nie zawsze ma sens. Są ludzie co tym potrafią żyć, ale mnie to mocno gryzło, bo tak naprawdę byłem rakiem na zdrowym społeczeństwie. Bez dalszego komentarza.

W końcu zaczęło gryźć mnie sumienie. Po dłuższym marazmie i wewnętrznej walce postanowiłem, że chcę zacząć normalne, legalne życie, mieć normalną pracę i tak dalej. Tak jak mówiłem, nie mam szczególnych umiejętności, więc najprościej było mi znaleźć pracę w gastro. Będę mieć 20 zł na godzinę na rękę.

I tu zaczyna się problem, jest mi niedobrze na samą myśl o pracy za takie pieniądze. Z drugiej strony gryzie mnie moralność i nie chcę wracać do tego co robiłem. Głupio mi przed rodzicami czy dziewczyną. Rzecz jasna nie muszą o tym wiedzieć, ale nie potrafię też żyć jak tajny agent, który po prostu ma kasę. Na daną chwilę jestem totalnie spłukany, bo zamiast coś robić po prostu zająłem się myśleniem, aż się wyzerowałem.

Wpis nie jest po to, żeby kogoś obrazić. 20 zł na rękę na godzinę to nie jest pensja marzeń, ale wiem że da się za to przeżyć. Problem w tym że ciągle nie wiem co gorsze. Wrócić do fachu, tym razem słuchając ludzi od inwestowania + uczyć się czegoś przyszłościowego, z perspektywą na dobrą wypłatę + pracę zdalną, czy #!$%@?ć na kogoś za psi pieniądz? Patrząc na siebie jest mi po prostu przykro, że za młodu tak sobie spralem mózg.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a73aaadf1eea31b3e1a879
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 2