Wpis z mikrobloga

czy ta #!$%@? elita intelektualna na serio wymyśliła dopłaty do węgla? xD wydrukują kolejną kase, dadzą ją wybranym a ci wybrani kupią od SSP węgiel po zawyżonych cenach, potem te spółki z tych dopłat które nie będą dopłatą dla obywateli tylko przelaniem wydrukowanej kasy do PGG z budżetu państwa wypłacą 15 i 16 pensje górnikom? xDDDDDDD
#bekazpisu #bekazpodludzi #wegiel #neuropa #4konserwy
  • 8
@siodemkaxx: wpierw chyba chcieli rekompensować składom węgla różnice miedzy aktualną rynkową a starą ceną (ok 1000 zł) ale teraz ktoś poszedł po rozum do głowy, że jak zrobią dopłaty bezpośrednio na wniosek to elektorat będzie wiedział, ze to PiS im dał na węgiel ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@siodemkaxx: nigdy nie zrozumiem dlaczego państwo dosypuje do nierentownego górnictwa dłużej niż ja żyję i od kilku lat słyszę to samo- nie można górników zostawić na lodzie, trzeba powoli ich przekwalifikować na obsługę jakich OZE czy coś ale zamiast tego są 14stki, Barbórka i każdy kolejny rząd trzęsie portkami przed zrobieniem czegokolwiek... chyba nawet protesty górników za rządów PO są jednym z powracających talking-pointów TVP. A co gorsza jak za peło
@siodemkaxx:

a ci wybrani kupią od SSP węgiel po zawyżonych cenach,


Zapomniales o waznej rzeczy.

Ci wybrani jeszcze na calej tej transakcji sowicie zarobia lupiac szarych obywateli ktorzy sie na to wlasnie lupienie i tak beda zrzucac za pomoca mechanizmow inflacyjnych.
@siodemkaxx: trochę internet Explorer ze mnie, ale przypomniała mi się fantastyczna historia i chcę się patriotycznie podzielić żółcią: pamiętacie jak na początku pandemii lekarze nie mieli wystarczającej ilości maseczek i rękawiczek bo agencja rezerw materiałowych wydała połowę rocznego budżetu na węgiel celem uratowania jakiejś upadającej kopalni? () bo ja niestety pamiętam