Wpis z mikrobloga

Czy osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej, może wystawić fakturę do firmy która w dodatku ma brytyjski nip?

Bo dziewczyna robiła na jednym stoisku przez jeden dzień. Myślałem że to jakaś umowa zlecenie czy coś jest, a teraz ona mi mówi że chcą by wystawiła im fakturę za usługę, nawet wzór wysłali xD

#vat #dzialalnoscgospodarcza #praca
  • 7
@Markotee: jakiego rzędu to kwota? jak kilka tysięcy to powinna znaleźć firmę która to przeprocesuje, wystawiając fakturę firmie i zlecenie dziewczynie.

Jak niedużo to może niech dogada się żeby jej coś zamówili z amazona, albo nawet ebooki, gift card czy cokolwiek.
@red7000: @GaiusBaltar: ale on nigdzie nie napisał ze to ma być faktura VAT. Teraz nie ma takiego pojęcia jak faktura VAT czy rachunek, wszystko jest faktura. I@Markotee: i tak może wystawić fakturę bez VAT i rozliczyć ja na koniec roku razem z innymi dochodami w Pit36 jako działalność nie rejestrowana. https://interviewme.pl/blog/dzialalnosc-nierejestrowana?utm_source=google&utm_medium=&utm_campaign=16719699561&utm_term=&network=x&device=m&adposition=&adgroupid=&placement=&utm_source=google&utm_medium=&utm_campaign=16719699561&utm_term=&network=x&device=m&adposition=&adgroupid=&placement=&gclid=Cj0KCQjwwJuVBhCAARIsAOPwGATuGRtJUXE6iMhcSn5VzVJVJRDuXdnqkiVAE8CJp67RsBUBcYFIN-waAn7pEALw_wcB