Wpis z mikrobloga

Cześć #telefony i #gsm
Piszę w sprawie nowego telefonu.
Od prawie 4 lat mam 1+ 6T.
jestem mega zadowolny z niego, ale bateria już nie ta oraz port USB jest już wytarty i cały czas kabel wypada (było czyszczone, ale nic to nie pomaga). Napisałem o wycenę naprawy/ wymiany ale nie wiem ile to będzie kosztowało (bo jak parę stówek to się nie opłaca)
Szukam czegoś nowego. Co byście mogli polecic? Zależy mi, żeby był równie zajebisty jak ten 6T.
Chodzi mi o to, że ma to być telefon na parę lat a nie na rok czy 2. Dużo pamięci, 2 sloty na SIM, karta sd może być lub nie( jeżeli ma dużo pamięci to nie musi być). Bateria, żeby ładnie trzymała i robił w miarę dobre zdjęcia. Budżetu jako takiego nie mam, bo jeżeli coś będzie dorższe ale warte uwagi to mogę rozważyc kupno.
Co polecacie?
#pytaniedoeksperta #elektronika
  • 17
@zwarcin a myślałeś o kolejnym OP? 9 pro? Wiem, że tak softowo bywa różnie, ale może jednak warto? W sensie poczytaj bo wypadłem z obiegu OP. Fajną alternatywą może być Pixel 6. Ewentualnie IP12 ale tam to byś musiał jakąś chmura chyba się posiłkować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WarmWeather: Mam 3 letniego S10+ i wciąż dostaję aktualizacje. System wciąż działa szybko. Bateria wytrzymuje cały dzień. Myślę że jeszcze z rok, półtora i przesiądę się na S21 Ultra lub jego następcę.
@RARvolt tylko poczytaj wcześniej czy naprawili problemy bo te "ultra" mają czasem problemy typu stuttering. Widziałem sporo opinii o lagach, czy spowolnieniach systemu. U mnie w S20FE też wszystko działa fajnie, ale gdzieś tam mi się przewinęły opinie. Wystarczy wpisać "s22 ultra stuttering" w Google i trochę tego jest, ale jak mówię - może to być kwestia softu.
@zwarcin: w tym budżecie tylko Google Pixel i nie patrz na nic innego bo wszelkie Samsungi, Oppo itp. będą mulić po jakimś czasie, nawet jak są to flagowe modele. Bierzesz Pixel i masz dobrą jakość, najlepsze możliwe wsparcie, najszybsze aktualizacje i najdłużej wspierane aktualizacje systemu i aktualizacje bezpieczeństwa a czysty Android gwarancja płynnego działania.