Wpis z mikrobloga

Mireczki, może ktoś z was będzie miał pomysł co mu dolega.
Mam Kie Ceed 2012 z automatyczną skrzynią biegów. 3 razy w ciągu miesiąca pojawiła się następująca usterka: samochód porusza się normalnie, wszystko działa jak należy - nagle w losowym momencie silnik gaśnie.
Nie ma problemu z odpaleniem go ponownie, ale po uruchomieniu nie działają biegi, tzn. mogę ustawić skrzynie na R czy D, na desce widzę, że niby jest wrzucony poprawny bieg, ale samochód nie rusza. Ani w przód na D ani w w tył na R. Usterka ustaje po kilku minutach. W międzyczasie odpalam go kilkukrotnie ponownie. Za którymś razem po odpaleniu znowu wszystko zachowuje się normalnie. Wrzucam bieg i jadę jak gdyby nigdy nic.
Samochód potrafi zrobić + 100 km bez tej awarii.
Dwa razy na szczęście przytrafiło się to na parkingu, więc miałem czas na zabawy w odpalanie samochodu ponownie, ale ostatnio stało się to na ruchliwej ulicy i była już nerwówka.
Wszystko wróciło do normy po +/- 10 minutach i kilku odpaleniach silnika ponownie.
Podczas tej usterki samochód nie pokazuje żadnych błędów.

Czy ktoś z was ma pomysł jakis pomysł?

#mechanikasamochodowa #mechanika #motoryzacja
  • 8
  • Odpowiedz
@Operatory ja miałem to samo w borze z automatem. Winny był czujnik obrotów silnika. Awaryjnie mi gasił silnik, najgorzej jak zgasł na bramkach na a4 pierwszy raz :D po wymianie wszystko wróciło do normy
  • Odpowiedz
  • 0
@dac14: Oo dzięki za konkretną informwcje! A też miałeś tak że przez kolejne kilka prób wciąż biegi nie działały dopiero po chwili wszystko wracalo do normy?
  • Odpowiedz
  • 0
@dac14: Dodam jeszcze, że za każdym razem działo się to gdy samochód startował od zera. Nigdy ta awaria nie pojawiła się w ruchu, tylko na przykład jak stanąłem w korku i chciałem ruszyć lub zakończyłem cofanie i zamierzałem jechać do przodu.
  • Odpowiedz
Jechałem 140 autostradą i przy zwalnianiu gasło mi auto po prostu. Później się powtórzyło kilka razy w podobnym sytuacjach, kiedy obroty zwalniały. Ja nie mogłem odpalić silnika przez 10min. Jak się udało to nie chciał jechać i mi auto gasło znowu. Mam nadzieje ze masz ten sam problem bo mnie to kosztowało tylko 200 zł
  • Odpowiedz
  • 0
@dac14: A no to u mnie z odpaleniem nie ma problemów tylko po odpaleniu samochód na D zachowuje się jak na neutralnym. We wtorek jadę na diagnostykę komputerową i mam nadzieję że coś znajdzie bo problem pojawia się raz na 100-200 km i ciężko będzie uchwycic z mechanikiem usterkę. Ale dzięki za tipy, będę miał na uwadze!
  • Odpowiedz