Wpis z mikrobloga

Pytanie do otyłych, lub ludzi którzy kiedyś byli otyli - jak podczas takiej formy, próbowaliście biec/biegliscie, to czy czuć było nacisk i ból na kolanach, ale nie było go podczas chodu? Bo zastanawiam się czy mam coś z kolanami czy to przez lekką nadwagę, ale aż mi się nie chce wierzyć że to by było takie odczucie aż #pytanie #silownia #kolano #otylosc #nadwaga
  • 11
  • Odpowiedz
@NaczelnyAgnostyk: @Kasahara: nie, nie absolutnie. Jeszcze sobie kolana rozwalę, bo na razie nie wiem o co z nimi chodzi. A jako że mam już wypukline na lędzwiowym to nawet mam powiedziane że nie biegać. Zamierzam dopóki sobie z tym nie poradzę i jeśli bo szczerze mówiąc chorzy cierpią najbardziej nie z tego powodu że czegoś nie da się wyleczyć, tylko nie mają bezpośredniego połączenia z osobą która to wyleczy. I
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Zaczynałem przy 153kg, 300m tuptania i bardziej piszczele odmawiały posłuszeństwa. Dopiero gdzieś przy 120kg mogłem zacząć robić dystanse 5-10km bez problemów z nogami. Pamiętam, że squash i przysiwdy dużo mi dały, od rozwinięcia ruchomości po wzmocnienie całych kolan, sprawdź sobie mobilność w kostce - tutaj też może leżeć problem, czy nie "wybijasz się za mocno z palców"(?), nie wiem jak to ubrać w słowa
  • Odpowiedz
@interpenetrate: to tylko moje bardzo subiektywne odczucie ale miałem takie coś, taki ucisk w kolanach gdy przebijałem pewien próg nadwagi coś jakby kolana dawały znać że to ich maks, jak schudłem parę kilo to odczucie znikało. Czy teraz jesteś przy swoim rekordzie nadwagi ? Czy wcześniej ważyłeś więcej i nie miałeś bólu przy bieganiu?
  • Odpowiedz
@janowski85: jestem przy swoim rekordzie nadwagi, ważę 86, 10 lat temu moja waga to było 75, potem 80. Nigdy nie lubiłem tego jak byłem chudy. Podoba mi sie waga którą mam. Ciekawe. Może to jakieś schorzenie stawów kolanowych? Nigdy nie miałem bólu przy bieganiu
  • Odpowiedz
@interpenetrate: no i masz odpowiedź ulałeś się powyżej wytrzymałośći kolan. Jak chcesz schudnąć to dietą parę kilo w dol i wtedy bieganie. Jak ci się waga podoba to nie biegaj. Serio obstawiasz że przy swoim rekordzie nadwagi nagle kolanka ci się rozchorowały na tajemnicze schorzenie a nie to że nie wyrabiają pod obciążeniem? Być może z czasem stawy zaadoptują się do obecnej wagi albo się #!$%@?ą Who knows, ja bym nie
  • Odpowiedz
@janowski85: no tak ale ciężko uwierzyć że 5kg robi kolanom różnice - BO UMOWMY SIE, nie waże 105kg żeby faktycznie można było stwierdzić że dużo no.
Czy na serio osoby które ważą 105kg są inwalidami bo im kolana tak padają? No raczej chyba nie
  • Odpowiedz
@interpenetrate: genetyka, dlaczego zakladasz że próg jest identyczny dla wszystkich może dla kogoś kto grał w kosza w młodości i kolana ma dojechanie próg jest niższy. Ok to jak ktoś bije swoją życiówkę ledwo ledwo ale bije w wyciskaniu sztangi bench press a Ty podchodzisz do niego dokladasz 5kg i mówisz że 5kg nie zrobi mu roznicy. Nie jestem ortopedą tak jak pisałem wyżej, może kolana muszą się zaadaptować do nowej
  • Odpowiedz
@janowski85: może tak, miałem też łuszczycę i nie została doleczona. Ciekawe czy jak powiedzmy "jeśli" dolecze to kolana przestaną boleć, bo od niej mogą robić się różne stany zapalne po całym ciele a ja mam trochę niby
  • Odpowiedz
@interpenetrate: Przy lekkiej nadwadze zeskakiwanie z ostatnich szczebel drabiny okazał się złym pomysłem. Bóle w stawach przez 2 tyg. Dobrze ograniczyć wszystko z podskakiwaniem i bieganiem. Lepiej wybrać rower, basen, orbitrek, piechur.
  • Odpowiedz