Wpis z mikrobloga

Kredyciarze wyciągający brudne łapska po wakacje kredytowe są dla mnie zabawni xD Pieniążki od banków to można brać, ale 500+, 13 czy 14 emeryturki to nie można, bo to przecież socjalistyczny grzech, prawda?

Ciekawe jakby kwiczeli jakby rząd w ramach tarczy antykryzysowej skupił od inwestorów akcje z giełdy przed wojną. Przecież ludzie też stracili, a to nie była ich wina. Dlaczego nikt nie pomaga biednym inwestorom?

#kredythipoteczny #kredyt #gielda
  • 17
@PanMaglev:

Bardziej niż dla kredytów hipotecznych oczekiwałbym pomocy kredytowej dla małych firm, bo jeszcze trochę i nasz drobny sektor wpadnie w turbulencje, a tym samym duży filar naszej gospodarki.

Paaanie, małe firmy? Kogo to małe gówno obchodzi? Liczy się to, że my, kredyciarze, dostaniemy wakajki kredytowe. Małe przedsiębiorstwa to niech sobie tam zdychają, nikogo to nie obchodzi
w którym miejscu bank daje mi pieniądze na wakacjach kredytowych?


@Riess: Albo spłacasz to co podpisywałeś, albo nie bierz kredytu ¯\_(ツ)_/¯
Jak ja pozyczam komuś pieniądze i umawiamy się, że za miesiąc odda mi +10% i +1-10% od mojego widzimisię i ktoś to podpisze to kto jest głupi? Ja, który chce zarobić, czy biorący pożyczkę?
w którym miejscu bank daje mi pieniądze na wakacjach kredytowych


@Riess:
1. Bierzesz wakacje
2. Nadplacasz o wysokosc raty (czyli ttle co zwykle splacasz odsetek w racie leci w kapital)
3. Masz splacony kapital i pomniejszone odsetki.
U mnie te 8 miesiecy wakacji kredytowych to bedzie ~20k pln do przodu
@niochland Zejdź typie na ziemie.
Co innego nadpłacić pożyczony kapitał i zyskać na odsetkach, które rosną przez złodziejskie podnoszenie stóp przez pisowski rząd, a co innego przepierdzielić 500+ na libacje i nowe auto. Kredyciarze liczą jak nie stracić, a bombelkowcy liczą jak zarobić. Tym sie różnimy gościu. A przepraszam, bombelkowcy nie za bardzo into matematyka i finanse, ważne że państwo da.
Ja problemów ze spłatą rat nie mam i w dodatku stała
@roykil: wg. tej logiki okradasz bank przy każdej spłacie kredytu (bo kiedyś przepis o wcześniejszej spłacie po 3 latach nie istniał) i kupnie mieszkania z większym wkładem własnym (bo kiedyś nie było) :D

A ci co kupują za gotówkę to już w ogóle muszą być złodzieje :D
@roykil: no i będziesz 20k do przodu. Ja też :) W dalszym wypadku bank ci żadnych pieniędzy nie daje. Ty mu po prostu mniej oddasz. Tak samo jest w przypadku jak nadpłacasz co miesiąc kwotę X. Też spłacisz bankowi mniej niż zakładał i z tego nikt nie robi jakiegoś wielkiego problemu.
będziesz 20k do przodu. Ja też :) W dalszym wypadku bank ci żadnych pieniędzy nie daje. Ty mu po prostu mniej oddasz


@Lanc: ale czad, ja bede 20k na plus a nikt tych pieniedzy, Twoja logika, nie traci ( ͡° ͜ʖ ͡°) mogliby wprowadzic dozywotnie wakacje kredytowe w takim razie skoro kredytobiorca jest na plus a bank nie traci nic.

wg. tej logiki okradasz bank przy każdej
@roykil: banki ostatecznie IMO wyjdą na zero. W pierwszym kwartale 2022 byli ponad 4mld na plus względem założeń (wzrost o 97%). Stopy jeszcze polecą do góry. Patologia, która bez zdolności przy normalnych stopach wzięła kredyty przy swojej minimalnej krajowej ten hajs z wakacji rozpierdzieli na głupoty, a nie nadpłaci tym kredyt i ostatecznie wyjdzie na zero.