Wpis z mikrobloga

Mam konto w tym banku, bo kiedyś na stażu w dawnym BZ WBK zmusili mnie do jego założenia xD. Nie mam danych do logowania, karty ani nic, co generowałoby jakieś koszty dla mnie. Warto zostawić to konto czy usunąć je w placówce dla świętego spokoju?
#santander #banki #ankieta

Co robić?

  • Usunąć 94.6% (35)
  • Zostawić 5.4% (2)

Oddanych głosów: 37

  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czlowiek_i_ludz_zarazem: jak nie możesz się tam zalogować to skąd pewność, że nie rosną tam zaległości po 2 zł miesięcznie? Bank czeka aż urośnie odpowiednia sumka.
Jeśli jednak to konto tak skonstruowane, że nie masz opłat, to odzyskaj hasła i niech sobie jest. Coraz trudniej o darmowe konto.
Tylko sprawdzaj co się tam dzieje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Czlowiek_i_ludz_zarazem: żadne konto teraz nie jest za darmo, jak nie dostałeś specjalnych warunków do spełnienia. Te warunki też nie są dane na zawsze i konto za 0zł na pół roku, po tym czasie, generuje już kilkanaście złotych kosztów.
  • Odpowiedz
żadne konto teraz nie jest za darmo, jak nie dostałeś specjalnych warunków do spełnienia.


@ali3en: jeśli chodzi o (same) konta to takich prowadzonych za 0 zł bez warunków jest sporo. Np.
- Konto Otwarte na Ciebie (w BNP Paribas)
- Konto za Zero (w PKO BP)
- Konto Millennium 360 (tu już po nazwie wiadomo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bankobranie: bardzo możliwe, jeśli zakładasz nowe konto. Mam konta wymienione przez Ciebie - ING Direct i Millennium 360, żadne z nich nie jest za darmo, oba wymagają transakcji kartą, żeby były za darmo (inaczej jest to kilkanaście złotych opłaty za kartę i prowadzenie konta), więc mają warunki, o których wspomniałem.

Przykład z 360 w załączniku, na koncie nie trzymam żadnych środków, a muszę za nie płacić 15 zł
ali3en - @Bankobranie: bardzo możliwe, jeśli zakładasz nowe konto. Mam konta wymienio...

źródło: comment_16548666663E9WUSF0L0AK2JKNgJZOU8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Millennium 360, żadne z nich nie jest za darmo


@ali3en: Mylisz nowe konto "Millennium 360" z poprzednim "Konto 360". To stare "Konto 360" miało płatne jednocześnie konto i kartę z możliwością uniknięcia opłaty po spełnieniu warunków. Nowe konto "Millennium 360" ma płatną tylko kartę, która może byćza darmo z warunkiem iluśtam transakcji.

Z resztą samo konto bez karty ING Direct też powinno być darmowe.
  • Odpowiedz
@ali3en: Tak, jak pisze przedmówca.

Posiadasz Konto 360 (dla nich warunki faktycznie są takie, że potrzebny jest wpływ i 1 płatność miesięcznie), a ja piszę o koncieMillennium 360 (nowym, dostępnym w ofercie tego banku od kwietnia br). Konto jest darmowe bez warunków. A jak ktoś chce do niego kartę to ona będzie za darmo po wykonaniu 5 płatności miesięcznie (kartą i/lub Blikiem).

Konta Direct w ING - zakładane co
  • Odpowiedz
  • 1
@Czlowiek_i_ludz_zarazem

Zadzwoniłem na infolinię i jednak mam zerowe saldo, chyba tylko dlatego, że mam stary typ konta (tak mi powiedziano)

Kiedyś też miałem wycofane z oferty rodzaj konta, ale i tak zmuszali potem do przejścia, tak że lepiej wypowiedzieć umowę ramową
  • Odpowiedz