Wpis z mikrobloga

Tak właściwie to dlaczego Kubica odszedł WRT? Była na ten temat jakaś informacja, plotka? Oni teraz w LeMans wystawiają 3 samochody. Na dodatek WRT miało wystawiać hypercary Audi. Więc całkiem fajne miejsce na przyszłość. Hypercary dla Ferrari będzie wystawiało AF Corse a nie Prema, która też jakoś tam jest związana z Ferrari. AF Corse przydałby się ktoś taki jak Kubica, z doświadczeniem w LMP2. Bo teraz z tego co widzę jeżdżą tam goście z GT. To dlaczego Kubica wybrał Premę i olał WRT? Obraził się za tę awarię sprzed roku? A może cyrograf z Orlenem wymaga by na samochodzie i w nazwie był Orlen i nie wszystkie zespoły się na to godzą? Tak sobie patrzę nawet na skład Glickenhausa. No orłów to tam nie ma. Teoretycznie to powinni tam powitać Kubicę z otwartymi rękami. A i Kubica powinien się cieszyć bo miałby szansę na jakąś wygraną w najwyższej klasie.

#kubica #wec #elms
  • 8
  • Odpowiedz
@Gieekaa: o ile w ogóle można wierzyć w to co opowiada w tematach okołofotelowych to odpowiedział na to u Cugowskiego (12:36).

Powoli z tym Glickenhausem. Kierowcy są nieźli, choć niektórzy czasem dzbanią (Briscoe czy Pla) no i operacyjnie stoi za nimi Joest, ale to nie ten Joest za czasów Audi. BoP jest dobre w tym sezonie, mieli szansę usadzić Toyotę na Sebring to mieli wylew w pitlane i wylew miał
TheArrow - @Gieekaa: o ile w ogóle można wierzyć w to co opowiada w tematach okołofot...
  • Odpowiedz
@Gieekaa: Na początku wszyscy zakładali, że Prema będzie obsługiwać hypercara Ferrari w 2023 i dlatego RK tam poszedł. Do tego Audi w tamtym czasie zawiesiło swój program LMDh czyli WRT zostało z niczym (może w tym wywiadzie u CG Robert do tego nawiązuje) Stan na dziś jest taki, że WRT jest łączone z programem LMDh BMW, Prema z LMDh od Lamborghini & Ligier (dopiero od 2024), a Ferrari z AF Corse.

Wypowiedzi samego RK o przyszłości są dziwne delikatnie mówiąc.

"Gdyby ktoś teraz mnie zapytał, czy chciałbym jeździć w Hypercarach lub LMDH to skłamałbym mówiąc, że nie, ale moja lojalność do mojej roli w Alfie Romeo czyniłaby to bardzo
  • Odpowiedz
@Gieekaa: Myślę, że RK mógł już znacznie wcześniej wiedzieć niż w marcu, że Audi się zwija i dlatego tak wyszło. Co do Ferrari to nie wiem. Faktycznie były już dużo wcześniej informacje o AF Corse. Orlen tu pewnie miesza, a RK chce być lojalny wobec nich i przez to jest jak jest.
  • Odpowiedz