Wpis z mikrobloga

@Przechera: dzisiaj po internetach krąży film z całym pociągiem załadowanym T-80BW. To że wygrzebali T-62 nie znaczy że nie są w stanie wygrzebać nić lepszego, pewnie T-62 dostaną boroki z DLNR i pójdą jako mięso...
@Przechera: cóż, na froncie fińskim te czołgi się przydadzą tak samo jak jakieś stare truchła które wyślą w zamian (o ile je "naprawią"). Mimo wszystko jakieś rezerwy mają i to wciąż będzie więcej niż rezerwy Ukrainy
@pilot1123: Tak, czy siak, retoryka mocno się zmieniła od pierwszych dni wojny. Po pierwszym #!$%@? miały wejść magiczne drugie rzuty z prawdziwym sprzętem, bo niby zaczęli miękko, ale zaraz przestaną się cackać. Twierdzenie wbrew logice i sztuce wojennej. Coraz wyższy poziom parodii wojny to jak dla mnie dowód słabości. Ukry też mają masę problemów, ale to nie oni pretendowali do ligi imperium regionu.
@pilot1123: Podobnie było z transportem paru uraganów, ciężarówek i hiacyntów spod obwodu Irkuckiego czyli granica z Chinami i Mongolią. Jak oni osłabiają swoje granice w takich miejscach to na prawdę tego sprzętu coś im chyba zaczyna brakować albo będą się ponownie szykować na Kijów ale to by musieli zgromadzić dziesięć razy tyle co te ostatnie transporty kolejowe i kolejne 100 tysięcy ludzi.
ale to nie oni pretendowali do ligi imperium regionu.


@Przechera: szczerze powiedziawszy mało mnie interesuje to że Rosjanie pretendowali do bycia imperium. W sumie to dalej pretendują, jeszcze nikt im tego z głowy nie wybił.
Interesuje mnie zakończenie tej wojny zwycięstwem Ukrainy. Jakkolwiek ta armia by nie była śmieszna, ta wojna wciąż jest daleka od rozstrzygnięcia, giną ludzie, niszczone są domy. Polska jest w tej wojnie zapleczem gospodarczym dla Ukrainy, więc