Wpis z mikrobloga

Fajna drama. Między dwoma ludźmi, którzy są częścią bullshit świata. Ich praca nic nie kreuje, nic nie wnosi, nic nie tworzy.
Wszystko w około to otoczka i próba racjonalizacji i przypisywanie jakiś wartości np. rywalizacji / wiedzy. Bzdura. To kolejny błąd systemu. Ha tfu

#trader21
#zaorski
  • 18
  • Odpowiedz
@card_man: Ale jaką płynność? Jak to wszystko bazuje na przepływach wirtualnej gotówki i oderwane jest od wartości. Pal licho wirtualny piniondz co tylko dokłada się do emisji CO2, ale nawet spółki tradycyjne są ofiarą takich spekulacji.
  • Odpowiedz
@zdrajczyciel: fajnie jest tak posluchać ignoranta co w ogóle nie ogarnia rzeczywistości i tłumaczy sobie rzeczy jak dziecko, to tak jakbyście nie wiedzieli jak wygląda mądrowykopek, co ma koło 30 lat i wyznaje chłopski rozum, a rzekomo to tylko domena boomerów
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: a co ma ci wnosić? pianino na 3 pietro? tak samo i moja praca w korpo, czy ona realnie coś wnosi do twojego zycia jak rozwijam oprogramowanie dla pracowników wewnętrznych firmy? no nie, takie niedefiniowalne #!$%@? można podczepić do wszystkiego, ale jednak jest jakas grupa takich głupio-mądrych jak wy co się tasuje do takiego klasyfikowania kwestii, nad którymi filozofowie się głowili, ale wasz chłopski rozum objawiony działa i daje
  • Odpowiedz
k samo i moja praca w korpo, czy ona realnie coś wnosi do twojego zycia jak rozwijam oprogramowanie dla pracowników wewnętrznych firmy


@Pelen_watpliwosci: no oczywiście że wnosi, coś ty wymyślił xd skoro ktos ci za to płaci to znaczy że on na tym zarabia czyli ktoś za to na końcu łańcucha chce zapłacić. Sprawiasz że coś jest whdannjesze tańsze, cokolwiek. Na rynku po prostu wydzierasz sobie nawzajem pieniądze
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: @Pelen_watpliwosci:
Korpo ludek tworząc nawet power pointa robi go jako składową procesy na końcu którego jednak coś jest, produkt, usługa, realna wartość. Spekulant siedzi i korzysta z kapitału by bujać wartościami - nic więcej. Nawet gorzej, spekulant gotów jest niszczyć realne biznesy dla własnego zysku.

#!$%@?, że chłopski rozum, grunt że prawdziwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pelen_watpliwosci: Cmon. To się nazywa praca tradera i pracuje on np. w TFI, ale mając na głowie odpowiedzialność za CUDZE pieniądze to robi to inaczej niż takie samotne wilki. Po pierwsze nie ma to wymiaru hazardu i uzaleznienia od emocji, dwa nad głową ma bat KNFu i odpowiedzialność za ew. przepieprzenie funduszu emerytalnego.
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: @zdrajczyciel: Jak już to grube fundusze grające nieczysto są moralnie nieakceptowalne. Zaorski co gra na szorty czy wykopek co kupuje longi - oni finansują rozwój ekonomiczny świata. To oni właśnie pchają do przodu ekonomie a nie janusz co ten hajs wrzuci w nieruchomość przez co młode pokolenie będzie musiało zapłacić więcej, ten sam hajs mógłby wrzucić w firmę X która zdobyłaby środki aby np. wynaleźć lek na
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: jak tego nie rozumiesz to widocznie nie przykładałeś się do lekcji ekonomii w liceum. Kupując akcje fundujesz spółce finansowanie. To i tak jest kasa którą zazwyczaj trzmyałbys na koncie, ty ją przekazujesz w dobrej wierze spółce i masz nadzieje ze wyda ją w rozsądny sposób przez co twoje akcje urosną. W przypadku shortowania grasz po prostu na to że jakiś debil przeszacował wartość spółki ¯\_(ツ)_/¯ To po prostu automatycznie
  • Odpowiedz