Wpis z mikrobloga

#komputery #pcmasterrace #pcmasterrace #kiciochpyta #hue #wled #led #corsair
#obudowy

Ludziki kupiłem taką obudowę: https://www.komputronik.pl/product/743942/jonsbo-u5-midi-tower-tempered-glass-silver.html?utm_source=convertiser&cvrid=CVR.1570.0o004ndpa4ie.2788.content-sites..5f08057e0f55144e4cebde7780793c97&utm_term=

Prawda jest taka, że moje podzespoły to się nie świecą, procesor mam jakiegoś tam intela z chłodzeniem powietrznym boxowym, jedyne co się aktualnie świeci to karta graficzna - na czerwono.

Chciałbym do tej obudowy dodać sobie jakieś wentylatory świecące. Jak ich kolor jest sterowany? Jakiś pilot jest czy co?
Z peryferiów mam klawę corsaira co świeci tylko na czerwono i myszkę co świeci na każdy kolor jaki się ustawi.

W domu używam jeszcze philips hue, sterowników wled do taśm sterowalnych. Może warto kupić jakieś wentylatory rgb (nie wiem ile one mają kabli wychodzących do sterowania kolorów) i sammeu sobie spiąć pod jakiś kontroler? Fajnei by było jakby się dało jakoś to spiąć do #homeassistant albo właśnie HUE. Może mnie na coś skierujecie
  • 1
  • Odpowiedz
Chciałbym do tej obudowy dodać sobie jakieś wentylatory świecące. Jak ich kolor jest sterowany? Jakiś pilot jest czy co?


@ozzi91: najczęściej podłączasz do płyty głównej i sterujesz z poziomu oprogramowania lub korzystasz z zewnętrznego kontrolera, a tryby oświetlenia zmieniasz za pomocą przycisku lub pilota właśnie.

  • Odpowiedz