Wpis z mikrobloga

No jak możecie protestować !! Nie mogę Jaguara zatankować xDD i dojechać do mojej willi xD


@Cziken1986: Żałośni jesteście z tymi swoimi pomysłami oderwanymi od rzeczywistości. Rząd powinien ustalić cenę maksymalną na paliwo, na pieczywo, na nabiał, na mięso? A jak zabraknie paliwa to wprowadzić kartki. Pamiętam te czasy i pamiętam jak wykopki pragną wolnego rynku, wolny rynek centralnie sterowany.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Blokujcie Orlen, na bank od tego ropa staniej i spadnie popyt i wzrośnie podaż paliw XD
A najlepiej niech Orlen rżnie akcjonariuszy i da się wydymać na rzecz zachodnich konkurentów którzy w obecnej sytuacji budują olbrzymie pokłady
  • Odpowiedz
@Emes91 kolejny as XDDDDDDDDDDD
Zobacz jak liczą marżę. Jesteś pewien, że 100% ich ropy to teraz ropa z rosji?

Modelowa marża rafineryjna [USD/baryłka] = przychody (produkty z 94% przerobionej ropy = 23% benzyna + 63% diesel + 8% ciężki olej opałowy) – koszty (100% przerobionej ropy naftowej + koszt zużycia gazu ziemnego)

założono, że całość wsadu stanowi ropa typu
ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl - @Emes91 kolejny as XDDDDDDDDDDD
Zobacz jak liczą m...

źródło: comment_1654803310nnO3jM5JfGjSK0GRxwlRJk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
ale przypuszczam, że nic nie dotrze


@Emes91: Nie dotrze bo pierniczysz bzdury. Po pierwsze żadnego monopolu rafineryjnego w Polsce nie ma. Około 20 proc. produktów naftowych przyjedza do nas z Niemiec, z tamtejszych trzech rafinerii należących do koncernu BP. Paliwo z tych rafinerii zaopatruje stacje benzynowe tej sieci w dolnośląskim, lubuskim, opolskim i wielkopolskim. No i teraz mi wyjaśnij czemu ceny paliw na tych stacjach są podobne do cen z
  • Odpowiedz
@Morcin14: A nie lepiej wziąć opakowanie jajek pojechać pod wille obajtka i obrzucić mu furę jajkami w największe upały? Co takiego obajtka obchodzi jakas stacja na #!$%@?, a ludzie wcześniej czy później i tak będą musieli zatankować. Dla mnie dobrze gada, ale trzeba zmienić formę na taką która uderzy w samo centrum problemu.
  • Odpowiedz
@Cziken1986: widzę że nikt tutaj nie wspomniał, ale jego narracja jest taka że to nie ma sensu bo przecież inne stacje też biorą w rozlewniach paliwo Orlenowskie. Brzmi trochę jak jakiś partyjny, uzgodniony przekaz bo o ile częściowo to prawda, o tyle każdy dodaje swoich uszlachetniaczy itp, i Orlen też na nich zarabia, ale nie tyle co na swoich stacjach. Plus cała ta marża na pierdółkach sprzedawanych na stacjach.
Pożyteczny
  • Odpowiedz