Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #klimatyzacja

pytanie do posiadaczy jednej jednostki wewnętrznej klimatyzacji w 2-3 pokojowym mieszkaniu. czy żałujecie, ze nie zdecydowaliście się na multi-split? czy w pomieszczeniach, w których jednostki nie ma odczuwalne jest minimalne ochłodzenie powietrza, (wiadomo, z 30 stopni w sypialni nie zrobi się 21 jak tyle ustawie w salonie, ale pytam o jakakolwiek różnice) czy to działa na zasadzie: chłodno w salonie, a w pomieszczeniu obok salonu sauna mimo otwartych drzwi?

mieszkanie lekko ponad 70 metrów, od samego początku nie planowałam jednostek w sypialniach, a wyłącznie w salonie otwartym na kuchnie i przedpokój - łącznie niecałe 40 m2. teraz zastanawiam się czy nie będę żałować i nie skończy się na tym, ze w miesiącach letnich będę spać na kanapie w salonie bo chłodniej.

a no i kwestia budżetu, nie jest nieograniczony, żebym mogła sobie „na wszelki wypadek” zamontować multi-split i nie mieć takich pytań :)
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@beaver: a może to działa tak, ze przy otwartych drzwiach do innych pomieszczeń ustawiona na 21 stopni jednostka w salonie mi schłodzi salon tylko do powiedzmy 25 stopni, bo powietrze z pokojów będzie się mieszać i nie wyrobi?
  • Odpowiedz
pytanie do posiadaczy jednej jednostki wewnętrznej klimatyzacji w 2-3 pokojowym mieszkaniu. czy żałujecie, ze nie zdecydowaliście się na multi-split?


@beaver: najpierw miałem tylko w salonie, po dwóch latach przeszedłem na multisplita bo sypialni nie dało się w lecie używać. chłodzenie w salonie w żaden sposób nie obniżało temperatury w sypialni (a wręcz podnosiło. bo leciało ciepłe powietrze z jednostki zewnętrznej)

jak nie masz klimy to nawet się nie zastanawiaj, ładuj od
  • Odpowiedz
  • 0
@OSH1980: nad przenośnym się w sumie nie zastanawiam, bo cenowo wychodzi praktycznie to samo, a specjalnie wyprowadzałam na etapie wykończenia na taras zasilanie pod jednostkę zewnętrzną, wiec już przy tym zostanę
  • Odpowiedz
@Cierpienie: nie, z Bydgoskich Mebli. #!$%@? wygodna (i droga xd), ale jednak nie są to meble przeznaczone do codziennego, hehe, "spania". zanim została wygnieciona, była mega wygodna. pierwszy sezon jeszcze jako tako przetrwała, po drugim to już dramat
  • Odpowiedz
  • 4
@xardas_pl: dzięki za opinię, myślałam właśnie nad opcja zamontowania jednej jednostki i ewentualnie dołożenia kolejnej za jakiś czas jak zobaczę jak to będzie funckcjonowac, ale z tego co piszesz to dołożenie na późniejszym etapie to nie są takie same koszty jak na samym początku, kiedy od razu decyduje się na multi, tak? tzn przykładowo, jedna jednostka będzie mnie kosztować 4k, dwie 6, a później za dołożenie kolejnej do już istniejącej nie
  • Odpowiedz
  • 3
@beaver Nie ma opcji żeby jedną jednostką schłodzić kilkupokojowe mieszkanie. Powietrze będzie się w nieco mieszać więc w końcu odrobinę temperatura sypialni spadnie ale zanim to się stanie to salon zamrozisz. Zawsze zostanie duża różnica temperatur i subiektywne odczucie będzie wręcz przeciwnie.
  • Odpowiedz
@beaver: na moim przykładzie (LG, ceny już mocno nieaktualne) pierwszy split kosztował ~4k, potem konwersja na multisplita kosztowała kolejne ~7 (bo pozostała jedynie jednostka wewnętrzna w salonie, reszta do wymiany)

a i tak miałem farta, że ta jednostka wewnętrzna nadawała się pod multisplit i była kompatybilna, bo w przeciwnym wypadku wyszłoby 9k a cały obecnie zainstalowany sprzęt byłby do demontażu

bierz od razu multi split, nie ma się co zastanawiać
  • Odpowiedz
  • 0
@xardas_pl: @dran2: zaczęłam się orientować w cenach i jestem zaskoczona, ze wszyscy polecają mi dwa osobne splity, zamiast jednego multi. byłam pewna, ze taniej wyjdzie zakup 3 urządzeń ( 1 zew i 2 wew) niż czterech
  • Odpowiedz