Wpis z mikrobloga

Właśnie skonczylem Elden Ring, platyna wbita. Było to moje pierwsze poważne podejście do soulsowego klimatu, kiedyś tylko odpaliłem sekiro ale po godzinie byłem bliski połamania pada, nie szło mi kompletnie i oddałem. ER za to mnie zachwycił. Co polecacie jako kolejne? Demons souls? Bloodborne? A może spróbować dark souls czy juz sie za bardzo zestarzały? Dodam tylko ze calosciowo jestem dość casualowy, jakbym miał 50 razy zginąć na co drugom bossów to podziękuje :d #eldenring #darksouls #bloodborne
  • 20
@corran11: Ja bym wybrał Dark Souls 3 bo ma najwięcej wspólnego z Elden Ringiem. W Bloodborne gra się dynamiczniej bo nie ma bloku. Demon's Souls to najlepiej wyglądająca gra, z zachowanym core starej wersji co dla nowych graczy może wydawać się 'drewniane'. Pamiętaj że nie ma w żadnej z tych gier przycisku skakania (skakać się da tylko podczas sprintu)

Dodam tylko ze calosciowo jestem dość casualowy, jakbym miał 50 razy

Jak
Co polecacie jako kolejne? Demons souls? Bloodborne?


@corran11: jak masz Demons souls to graj teraz w to Mirek, Bloodborne zostaw sobie na jesień, latem tak nie wejdzie klimat gry, a tam jest zupełnie inny, niż w pozostałych soulsach, to gotycki horror, a nie dark fantasy
@corran11:

malenie biłem z summonem który ja troche potankował, wiec zakładam ze sie nie liczy :d

Ona raczej jest tak zaprojektowana żeby ją z mimikiem albo innym summonem bić. Zresztą wydaje mi się, że cały Elden Ring był pod to projektowany tylko u niej jest to mocno widoczne, no i u Radahna

a zaczynanie od ds3 nie ma wpływu na odbiór fabuły? Nie jest to kontynuacja ds1i2?

W DS3 są jedynie
@corran11: fabuła jak to w soulsach, ds1 i ds3 są podobne ale na pewno nie musisz przejść jedynki najpierw. Ds2 to zupełnie inna gra, grafikę ma słaba ale dla mnie najlepsza czesc bo ma sporo ciekawych mechanik, ale nie wiem czy zniesiesz jej bolączki ze względu na jej wiek. W każdym razie Ds3 możesz śmiało łupać
@Sand_dan_Glokta: dzięki za odpowiedz. Właśnie nie przechwalam sie malenia bo za często sie spotykam z opiniami ze summony to easy mode a najlepiej to zeby przejsc cała grę bez potionow i tylko z maczuga…

Waham sie miedzy ds1, ds3 a demon souls, chyba zacznę od tego trzeciego, chyba najmniejszy szok będzie
@tarkaz: faktycznie, wszystkie DS są przecenione. Z drugiej strony ich sumaryczna cena to mniej więcej tyle co cała trylogia na płycie, wiec chyba sie pokuszę o wersje fizyczna ;) są tam wszystkie dlc itd
@corran11: no właśnies sekiro miało to do siebie, że nawet bez inwestowania w postać i lvlowania byłeś w stanie przejść całą grę tylko dzięki skillowi.

Elden to taki skyrim na koksie. Jak nie przejdziesz jednego bossa to idziesz w inne miejsce, koksisz i wracasz.