Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym przeprowadzić się na stałe z rodziną do #hiszpania lub innego ciepłego państwa #ue, ale martwią mnie trzy kwestie:

A. Polskie świadczenia: czy moja rodzina nadal otrzymywałaby polskie renty, emerytury i #swiadczenia dla niepełnosprawnych?

B. Lokalne świadczenia: ile moja rodzina musiałaby płacić za dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, i czy miałaby szanse na jakieś dodatkowe wsparcie?

C. Podatki: jako mikroprzedsiębiorca tracę w Polsce łącznie około 15% przychodu, w Hiszpanii byłyby to okolice 35-45%. Czy nie ma możliwości obniżenia tego całkowitego obciążenia w inny sposób niż przez bycie przez >50% czasu w Polsce? Co, jeśli byłbym np. przez 4 miesiące w Polsce, 4 w Portugalii, i 4 w Hiszpanii? Jak to zoptymalizować?

#pytanie #prawo #podatki #podatek #dzialalnoscgospodarcza #firma #unia #europa #przeprowadzka

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a0dac6af62711cf5c3fad7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Chciałbym przeprowadzić się na stał...

źródło: comment_1654726481DxPU2SV7kE4ACLO4FsOFEs.jpg

Pobierz
  • 5
A. Polskie świadczenia: czy moja rodzina nadal otrzymywałaby polskie renty, emerytury i #swiadczenia dla niepełnosprawnych?


@Scybulko: A. Tak ale potrzebujesz dużo dokumentów z Polski, bodajże druk S11 i coś tam jeszcze
B. Żadnego wsparcia. Osoba niepełnosprawna oraz osoba z rentą / emeryturą ma dostęp bezpłatny do wszystkich specjalistów. Osoby zdrowe, dorosłe mają dostęp do publicznej opieki zdrowotnej po zostaniu rezydentem i płaceniu składek (praca lub działalność).

C. Jeżeli będziesz miał firmę