Wpis z mikrobloga

Ile razy nowy samochód musi przechodzić przeglądy gwarancyjne w celu utrzymania gwarancji producenta (3 lata gwarancji, Toyota jbc.)?

Posiadam samochód w takiej formie finansowania, że przeglądy serwisowe w ASO mam generalnie bez dodatkowych kosztów przez 3 lata od daty zakupu, więc pytam się po to, żeby np. właśnie ASO nie stwierdziło, że np. już mi nie przysługuje przegląd bo zaraz i tak kończy się okres gwarancyjny i będą próbowali się jakoś wymigać.

Przeglądy mają być według ASO co 15000km lub co 12 miesięcy. KM tyle nie wyjeżdżę więc pozostaje przegląd co roku.

Samochód odebrany 28 września 2019, gwarancja producenta do 28 września 2022
- 1 przegląd gwarancyjny ~wrzesień 2020
- 2 przegląd gwarancyjny ~ wrzesień 2021
- 3 przegląd gwarancyjny właśnie powinien wypaść we wrześniu 2022 i czy ASO np. może stwierdzić, że skoro i tak we wrześniu koniec gwarancji to nie przysługuje ten 3 przegląd?

#motoryzacja #samochody #toyota
  • 3
@Catmmando: no patrz na daty, jak przeglądy w cenie są do 28 września 2022 no to jak umówisz się na niego do 28 września to będzie za darmo, jak umówisz się po 28 września to będzie płatny

czy będą kombinować i twierdzić, że nie ma terminu przed 28 września? nie wiem, jeżeli tak będą mówić to wprost im mów o tym terminie i niech zadeklarują, że będzie też bez kosztów
zacznij