Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, jest na sali jakiś technolog z zakładu przmyslowego albo pan suwnicowy? #pytaniedoeksperta

Mam projekt w którym zajmuje się pewną instalacją. Technolog mi napisał, że w skład tej instalacji wchodzi m.in.: suwnica jednodzwigarowa, przenośnik łańcuchowy, wciągniki liniowe przejezdne. Czy może być tak że to jest ze sobą połączone? W sensie że np. na suwnicy jest ten wciągnik?
Czy taki przenośnik łańcuchowy porusza się w podobny sposób jak suwnica?
Wiem że to pytanie do technologa zakładu, ale facet jest na urlopie do piątku a mi potrzeba info wcześniej

#przemysl #pytanie #pracbaza #huta #stal #suwnica i nie wiem co tu jeszcze wstawić, może #kiciochpyta
  • 3
  • Odpowiedz
@asadasa: Na dźwigarze suwnicy,czyli tej poprzecznej belce, montowane sa wciagarki (1 lub wiecej) ktore poruszaja sie po dźwigarze na zasadzie jazdy w lewo-prawo, niezaleznie od tego suwnica jako całość porusza sie po torowisku i moze przejezdzac wzdluz hali. Najczesciej uzywane w suwnicach sa wciagarki linowe, rzadziej łańcuchowe (np w cynkowniach lub trawialniach uzywa sie lancuchowych). Taka wciagarka jak z suwnicy moze byc zamontowana na nieruchomej belce, wtedy pelni role wciagnika który
  • Odpowiedz