Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak to jest. Rozwiązałem umowę za porozumieniem stron w marcu, do dzisiaj nie znalazłem pracy. Wcześniej przez 365 dni nie byłem zatrudniony na pełnym etacie, 3 pierwsze miesiące na 1/4 później dopiero 9 miesięcy na 1/1.
W #urzadpracy dowiaduje się że nie dostanę żadnego zasiłku jedynie ubezpieczenie zdrowotne i przyjdź za 3 miesiące.

Żadnych szkoleń nic, totalna olewka
#neet #kiciochpyta #praca #bezrobocie
  • 5
@FPM_: Z tego co się orientuję, to trzeba być zatrudniony na cały etat przez półtora roku aby uzyskać zasiłek dla bezrobotnych. Co do szkoleń to informacje można uzyskać u doradcy, na stronie urzędu pracy i są też wywieszki na korytarzu w urzędzie pracy jakie są organizowane z zaplanowanymi terminami kiedy się odbywają.
@FPM_: Tak jak kolega wyżej napisał, żebyś dostał zasiłek, to pracodawca musiałby cię zwolnić. Jeśli wypowiedzenie składasz ty, albo rozstajecie się za porozumieniem stron, to prawo do (obniżonego, bo po 90 dniach jest obniżony) zasiłku dostaniesz być może za 3 miechy.
@FPM_: @Lirge: @D4Ru73K: @naziduP:
Jeśli na 1/4 etatu zarabiałeś proporcjonalnie do etatu to zasiłku nie dostaniesz w ogóle. Zasada jest taka: na ostatnich 18 miesięcy musisz mieć przepracowanych 365 dni na pełen etat, zaś w przypadku obniżenia wymiaru czasu pracy wyrabiać co najmniej minimalne wynagrodzenie za pracę.

P.S. @D4Ru73K: Pierdoły gadasz. Decyzję dot. zasiłku podejmuje się w dniu rejestracji. Nawet jeśli pracowałby na pełen etat przez 365