Wpis z mikrobloga

zamiast powitania słów #porannaporcja karłowatych galagoników

Galagonik karłowaty, galago Demidoffa (Galagoides demidoff) – gatunek owadożernego ssaka naczelnego z rodziny galagowatych (Galagidae). Galagonik karłowaty występuje w zależności od podgatunku: G. demidoff demidoff – zachodnia i środkowa Afryka od Senegalu na wschód do południowo-wschodniej Ugandy i północno-zachodniej Tanzanii i na południe do środkowej Angoli, południowa Demokratyczna Republika Konga i północno-zachodnia Zambia; G. demidoff poensis – Bioko, Gwinea Równikowa. Osiąga długość ciała 12–17 cm, ogona 14–22 cm; masę 55–100 g. Jest jednym z najmniejszych naczelnych. Zamieszkuje lasy galeriowe. Ma bardzo szybką przemianę materii, więc zjada wysokokaloryczny pokarm. Zwierzęta te żyją w grupach rodzinnych.

#zwierzeta #zwierzaczki

z rodziny galagowate, galago (Galagidae) w porcji były już: Galago akacjowy (Galago moholi), rodzaj Otolemur (Otolemur)

fot. Oddfeel

fot. Natalie Weber

fot. Natalie Weber

fot. markus lilje

fot. Ben

fot. laba laba

fot. Daniel Heuclin

fot. Daniel Heuclin

fot. Jabruson

fot. Jabruson

fot. Jabruson

fot. Jabruson

fot. Jabruson

fot. Oddfeel
źródło: comment_1654664780RzVTKrU8O4KVMWcLVffSrY.jpg
  • 5
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@likk: przez jakiś czas modne były filmy z tymi zwierzętami, gdzie na "kuku" robiły dużą buzie, rozszerzały im się oczy i otwierały łapki. Filmiki wyglądały uroczo i miały dużą popularność. A potem przeczytałam, że to zwierzątko tak zastyga jak jest przerażone i generalnie, to te filmy są formą znęcania się nad nimi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A teraz nie wiem, czy właśnie z Lori nie pomyliłam.