Wpis z mikrobloga

Przyszła pora na rozdajo! Do wygrania 50 zł w formie e-karty do wykorzystania w Allegro. Rozdajo organizuję po to, żeby poznać Waszą opinię na jeden z palących tematów – nieruchomości. Wszyscy wiemy, co się dzieje na rynku i że z roku na rok jest coraz trudniej o własne mieszkanie. Ludzie dzielą się na zwolenników całkowitego braku ingerencji państwa oraz tych, którzy chcą znaczących regulacji. Do którego grona się zaliczacie?

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w rozdajo?
Odpowiedzieć na pytanie w ankiecie, a w komentarzu napisać krótkie uzasadnienie
Kliknąć plusik
Zapoznać się z artykułem o ciekawej promocji, która co prawda nie da Wam wkładu do kredytu hipotecznego, ale 450 zł premii do wykorzystania w Biedronce już tak – LINK

Rozdajo trwa do najbliższego poniedziałku do godziny 23:59. Ogłoszenie zwycięzcy w dniu następnym.

Wysyłka nagrody mailowo.
___
Dołącz do grupy na FB
Do obserwowania i czarnolistowania: #kasazpromocji

#rozdajo #jakdorobicrozdaje #pieniadze #promocje #promocja #zarabianie #oszczedzanie #okazja #okazje ##!$%@? #czytajzwykopem #nieruchomosci #mieszkanie #dom

Jak Twoim zdaniem najlepiej rozwiązać problemy rynku mieszkaniowego?

  • Wynajem od samorządów (mieszkania komunalne) 35.4% (282)
  • Dopłaty do wynajmu 4.6% (37)
  • Niskooprocentowane kredyty 22.6% (180)
  • Gwarancja wkładu własnego z BGK 4.6% (37)
  • Deregulacja przep. budowlanych – ład przestrzenny 19.0% (151)
  • Inne (opisz) 13.7% (109)

Oddanych głosów: 796

  • 65
@JakDorobic_com: w mojej ocenie na poziomie województw powinny być wytypowane grunty pod budownictwo komunalne (z puli nieruchomości będących we władaniu szeroko pojętego Skarbu Państwa tj.@ Samorządy, Kowr, Poczta Polska, AMW, spółki skarbu państwa itd.). Aby rozbić lokalne układy przetargi na budownictwo komunalne powinny być poza samorządami, ale realizacja powinna odbyć się przy ich współudziale np. ADM lub TBS z finansowania z budżetu państwa po pozytywnej ocenie np. wojewódzkich organów budowlanych.
Tanie
@JakDorobic_com: Myślę, że różne metody sprawdzą się w różnych miastach ale taka ciekawostka z mojego powiatowego gdzie budowali Mieszkania Plus z "tanimi czynszami i możliwością wykupu mieszkania po x czasu" - w związku z ostatnimi podwyżkami cen wszystkiego, nagle okazało się, że w tych tanich mieszkaniach czynsze są wyższe niż koszty wynajmu innych mieszkań w tym mieście, ludzie mają problemy aby dokonać jakiś znaczących zmian/remontów w mieszkaniach bo w praktyce je
@JakDorobic_com: model się zmienił. Kiedyś w PRL na mieszkanie przypadało 4,1 osoby, teraz 2,5. Ludzie chcą mieszkać sami lub w dwójkę, a najlepiej w dużym mieście w dobrej lokalizacji. Poza ośrodkami wojewódzkimi nie ma żadnego "kryzysu". Oczywiście pensje pewnie też niższe, ale to już indywidualna kwestia kto ma jakie priorytety. Jak pięć milionów osób chce mieszkać na 50 km kwadratowych to nic dziwnego, że ceny są wysokie i żadne czary tego