Wpis z mikrobloga

1700 + 1 = 1701

Tytuł: Horyzont
Autor: Jakub Małecki
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★★★★★
ISBN: 9788381295437
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Liczba stron: 336
Forma książki: książka
Zamykam komputer i staję przy oknie, marząc, żeby przyszło już jutro, choć wiem, że jutro nic nie zmieni - nadal będę tym samym człowiekiem, a za oknem będzie ten sam widok.


Mariusz i Zuza są sąsiadami i właściwie nie powinni się znać. On jest byłym saperem, który nieudolnie próbuje pisać książkę o swoich wspomnieniach z Afganistanu, ona niedawno wyprowadziła się z domu rodzinnego, lecz przypadkowo poznana tajemnica matki sprawia, że nie może przestać do niego wracać. Spędzają razem wieczory, piją alkohol, słuchają bułgarskiego rapu. Oboje są zagubieni.

To taka książka o próbie zrozumienia samego siebie, odnalezieniu własnego "ja" w trudnych chwilach. I o powrotach do normalności (jeśli w ogóle coś takiego jest możliwe).

Opiera się głównie na przemyśleniach, wspomnieniach i fantazjach bohaterów. Ma swój wyjątkowy klimat i on bardzo wciąga. Język jest prosty. Wszystko wydaje się być szczere.
Relacja między głównymi bohaterami została przedstawiona na początku bardzo fajnie. Moim jedynym zarzutem jest to, że już po przeczytaniu całości mam wrażenie, że jest w niej trochę niedopowiedzeń. Chciałabym wiedzieć więcej, brakuje mi kilku dodatkowych rozmów i przemyśleń o sobie nawzajem pod koniec książki.

Przyznam, że czytało mi się bardzo przyjemnie i szybko. Myślę, że to będzie jedna z moich ulubionych książek, przynajmniej na jakiś czas.
Polecam każdemu.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #literaturapieknabookmeter
totalnastabilizacja - 1700 + 1 = 1701

Tytuł: Horyzont
Autor: Jakub Małecki
Gatunek: ...

źródło: comment_16546420528coUZqFwUQilSgIPy4Muap.jpg

Pobierz
  • 5
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.2 / 10) (5 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-07-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-01-19 - Użytkownik szybkaszynka ocenił na: ★★★★★★ (6.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-01-09 - Użytkownik LebronAntetokounmpo ocenił na: ★★★★★★