Wpis z mikrobloga

  • 1
@jalop jak masz prysznic i w nie siedzisz długo to powinno starczyć, u brata 140l 2kW w wannie trzeba było na 2 podejścia na 4-5 osób robić. Ja w swoim 140l mam 3kW ale na szczęście nie użyłem ani razu, gaz mi grzeje. Za dwa dni będę sprawdzał ile zjadł mi Philips 50' z ambilightem średnio włączony 5-10h w ciągu dnia.
  • Odpowiedz
@jalop: Wraz z założeniem PV 6kW dołożyłem gzrałkę 2kW do zasobnika 300L. 5 osób, wodę raczej oszczędzamy, mam ustawione grzanie od 8:00 do 17:00, te 9h wystarcza aby wahania temp przez dobę były na akceptowalnym poziomie, ale docelowo powinien być założony zawór mieszający na wyjściu z zasobnika.

Więc przyjmując ogrzewanie cwu grzałką przez połowę roku mam 183*9*2 = 3294kWh energii na CWU, przewidywana energia z PV to 6000kWh, grzałka w większości
  • Odpowiedz
ja mam nataryfie nocnej. Grzeje od 23 do 5 rano. Nie masz wtedy taniej?


@WutkaBXL: hej po co grzejesz całą noc? korzystasz z tego w nocy? ja mam od 3-6 rano i później po południu 14-15 bodajże..
  • Odpowiedz
@crejzus: Ja ogólnie mieszkam w Belgii, gdzie prawie każdy ma liczniki z taryfą dzienną i nocną. W nocy bojler się nagrzewa i trzyma cały dzień. Mogę dwa dni nie grzać i dalej będzie gorące. Dzięki temu za prąd płacę mniej.
  • Odpowiedz
@WutkaBXL: ja też grzeje w nocy na taryfie ale bez sensu moim zdaniem jest grzać całą noc jeśli wystarczy np. 2-3 godziny do pełnego nagrzania (w zależności od pojemności ofc)
  • Odpowiedz
@crejzus: tu ogólnie wynajmowane mieszkanie jest i tak w elektryce jest zrobione by bojler i grzejniki akumulacyjne się automatycznie w tych godzinach nagrzewały. Gniazdko do którego jest bojler podłączony nie działa w ciągu dnia (na dziennej taryfie) tylko właśnie w podanych wyżej godzinach. Na szczęście już ostatnie miesiące w tym mieszkaniu, bo wszystko na prąd = wyje*ane w kosmos rachunki
  • Odpowiedz